Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Praėjusią parą, birželio 25-ąją, nustatyti 2 nauji užsikrėtimo COVID-19 atvejai. Tad šiuo metu Lietuvoje iš viso patvirtinti 1808 infekcijos atvejai, praneša Sveikatos apsaugos ministerija.

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSC) penktadienio ryto duomenimis, per pastarąją parą dėl įtariamo koronaviruso ištirta 4310 ėminių. Iki šiol jų iš viso ištirta 410867.

Koronaviruso infekcijos sukelta liga Lietuvoje šiuo metu serga 219 žmonių.

Iki šiol mirė 78 žmonės. Pasveikusiųjų – 1501. Izoliacijoje šiuo metu yra 140 asmenų.

10 žmonių, užsikrėtę koronavirusu, mirė dėl kitų priežasčių, skelbia NVSC.

Nuo birželio 1 d. įvežtinių atvejų – 22.

Širvintose, Vilniaus rajone, Jonavoje, Vilniuje, Šalčininkuose, Radviliškyje ir Klaipėdos rajone sergamumas koronavirusine infekcija šiuo metu yra didesnis nei kitose šalies savivaldybėse, todėl šią savaitę – nuo birželio 22 iki birželio 28 dienos – jų gyventojai profilaktiškai testuojami intensyviau.

Žmogus laikomas pasveikusiu, kai du iš eilės atlikti pakartotiniai testai dėl koronaviruso infekcijos, esant ne mažesniam nei paros intervalui, bus neigiami. Arba praėjus 37 dienoms nuo diagnozuoto užsikrėtimo, jei dėl tam tikrų priežasčių vėlesni tepinėliai dėl viruso nebus ištirti. Jei atlikus pakartotinį tyrimą bus gautas teigiamas atsakymas, šeimos gydytojas tęs paciento stebėseną bei gydymą ir siųs pakartoti tyrimą ne anksčiau kaip po 14 dienų.

Lietuvoje karantinas paskelbtas kovo 16-ąją ir galiojo iki birželio 16 dienos imtinai. Tačiau liko galioti ekstremaliosios situacijos režimas tam, kad griežtesnius apribojimus pagal poreikį būtų galima įvesti atskiruose koronaviruso židiniuose.

Apribojimai išliko masinių renginių organizavimui, pasienio kontrolei, sveikatos priežiūros įstaigų darbui.

Pernai gruodį Kinijos Uhano mieste prasidėjęs koronaviruso sukeliamo susirgimo protrūkis išplito į daugumą pasaulio šalių ir kovo 11 d. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) pripažino jį pandemija.

Visame pasaulyje koronavirusu užsikrėtė jau daugiau kaip 9,5 mln. žmonių, per 485 tūkst. mirė, pasveiko daugiau kaip 5,1 mln. žmonių.

azija

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie