Eriko Ovčarenko/15min nuotr.

Praėjusią parą, birželio 5-ąją, nustatyti 11 naujų užsikrėtimo COVID-19 atvejų. Tad šiuo metu Lietuvoje iš viso patvirtinti 1705 infekcijos atvejai.

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSC) šeštadienio ryto duomenimis, per pastarąją parą dėl įtariamo koronaviruso ištirti 4935ėminiai. Iki šiol jų iš viso ištirta 331229, iš šio skaičiaus 102387 ėminiai iš mobiliųjų punktų.

Koronaviruso infekcijos sukelta liga Lietuvoje šiuo metu serga 304 žmonės.

Nuo birželio 1 d. įvežtinių atvejų – 8.

Mirusiųjų skaičius išliko tas pats – 71. Pasveikusiųjų – 1321. Izoliacijoje šiuo metu yra 263 asmenys.

Devyni žmonės, užsikrėtę koronavirusu, mirė dėl kitų priežasčių, skelbia NVSC.

Žmogus laikomas pasveikusiu, kai du iš eilės atlikti pakartotiniai testai dėl koronaviruso infekcijos, esant ne mažesniam nei paros intervalui, bus neigiami. Arba praėjus 37 dienoms nuo diagnozuoto užsikrėtimo, jei dėl tam tikrų priežasčių vėlesni tepinėliai dėl viruso nebus ištirti. Jei atlikus pakartotinį tyrimą bus gautas teigiamas atsakymas, šeimos gydytojas tęs paciento stebėseną bei gydymą ir siųs pakartoti tyrimą ne anksčiau kaip po 14 dienų.

Lietuvoje karantinas paskelbtas kovo 16-ąją ir galioja iki birželio 16 dienos.

Pernai gruodį Kinijos Uhano mieste prasidėjęs naujojo koronaviruso sukeliamo susirgimo protrūkis išplito į daugumą pasaulio šalių ir kovo 11 d. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) pripažino jį pandemija.

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie