J. Kačerausko nuotr.

Grįžusieji iš užsienio ir pensininkai jaučiasi ereliais

Nors oficialiai patvirtintų privalomos saviizoliacijos pranešimų per tris paras yra tik dešimt, neoficialių žinių apie į rajoną iš užsienio grįžusius keliautojus, vilkikų vairuotojus, besiblaškančius po parduotuves, miestą – kelis kartus daugiau.

Rokiškio policijos pareigūnai stebi keistą tendenciją – karantino nurodymų likti namuose labiausiai nepaiso vyresnio amžiaus žmonės. Vaikai ir jaunimas, įspėti pareigūnų, pripažįsta elgęsi netinkamai, padėkoja, suvokia sunkios situacijos svarbą. O mūsų senjorai pareigūnams „atsišaudo“ paaiškinimais, kad jiems reikia pasivaikščioti, parduotuvėse ieškoti prekių akcijų… Ne vienas asmuo, privalomai turėjęs laikytis izoliacijos, buvo pričiuptas mieste ir rajone. Pasiteisinimai panašūs: reikėjo maisto, buvo kitų reikalų.

Apie rajono viešosiose vietose pastebėtus iš užsienio neseniai grįžusius ir izoliacijos nesilaikančius asmenis gyventojai prašomi informuoti tel. policiją, savivaldybę, Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą.

Pamokymų laikas išseko

Svarstoma karantino nesilaikantiems gyventojams bei iš užsienio grįžusiems ir nusikalstamai saviizoliacijos reikalavimus pažeidžiantiems asmenims pradėti taikyti pačią griežčiausią atsakomybę. Pareigūnai atviri: geranoriškas beldimasis į tokių žmonių sąmonę, prašant sąmoningumo dėl pačių ir kitų sveikatai bei gyvybei kylančių pavojų, nebepadeda.

Šalyje augant susirgimų ir užkrato įtampai sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga žada pasitelkti ne tik policiją, bet ir kariškius visuomenės tvarkai ir saugumui palaikyti.

Pranešimų apie nesilaikančius karantino bei privalomos saviizoliacijos asmenis šalyje smarkiai daugėja. Trečiadienį policija sulaukė 350 pranešimų apie karantino pažeidimus Lietuvoje, antradienį – 255, pirmadienį – 135, sekmadienį – 50.

Pareigūnai įspėja pažeidėjus: susisiekia su jais nuotoliniu būdu, išsiaiškina, kurioje užsienio šalyje lankėsi, priežastis, kodėl nesilaiko karantino, izoliacijos. Šiuos duomenis perduoda pažeidėjų darbdaviams ir NVSC, turinčiam teisę surašyti pažeidimų protokolą, pažeidėjų darbdaviams.

Kas dirbti gali?

Lietuvoje įvedus karantiną uždrausta prekyba visose parduotuvėse, išskyrus prekiaujančias maisto prekėmis ar vaistais, maisto produktais leidžiama prekiauti turguose. Barams ir kavinėms uždrausta veikti, išskyrus tiekiant maistą išsinešti. Visai sustabdyta SPA centrų, kirpyklų, grožio salonų veikla. Uždaryti kazino ir lošimų automatų salonai. Visiems iš užsienio grįžusiems žmonėms ir asmenims, kuriems įtariamas koronavirusas, privaloma izoliuotis dviejų savaičių laikotarpiui.

azija

1
Rašyti komentarą

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Pilietis Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Pilietis
Pilietis

Pensininkai ereliai, patys nesuvokia, ka daro, jie turetu buti priverstinai izoliuoti, kaip ir kiti nesuvokiantys padeties rimtumo ir pazeidziantys karantino taisykles.