Rokiškėnas Antanas Gaška – nuolatinis Konstitucijos egzamino dalyvis. J. Kačerausko nuotr.

Atsakyti į egzamino testo klausimus panoro rokiškėnas Antanas Gaška. Konstitucijos egzaminas senjorui ne staigmena – jis ištikimas šių žinių patikrinimo dalyvis. Tačiau šis kartas jam nebuvo sėkmingas. Iš 30-ies testo klausimų A. Gaška atsakė teisingai tik pusę. Teisingai reikėjo atsakyti bent į 25 klausimus.

Egzaminą prižiūrėjusios rajono savivaldybės Juridinio ir personalo skyriaus vedėjos Reginos Strumskienės teigimu, atsižvelgiant į klausimyną, A. Gaška testo klausimus išsprendė pakankamai gerai ir jo konstitucinės žinios yra geros.

„Šiais metais Konstitucijos egzamino klausimai nebuvo labai sudėtingi, tačiau teisininkams parengtos užduotys – ne iš lengvųjų“, – prieš egzaminą kalbėjo R. Strumskienė.

Ji apgailestavo, jog kiekvienais metais į rajono savivaldybę laikyti egzamino ateina saujelė rokiškėnų, o komisijos narių būna daugiau nei dalyvių.

Pirmasis egzamino etapas vyko beveik visose šalies savivaldybėse, daugiau nei 500 bendrojo lavinimo ir 11 aukštųjų mokyklų, 10 įkalinimo įstaigų bei Seime. Į egzamino klausimus buvo galima atsakyti ir naujienų portale DELFI.

Spalio 12 d. į antrąjį etapą patekę dalyviai išsamias Konstitucijos žinias demonstruos atsakydami ne tik į testo, bet ir į vieną atvirą klausimą.

Spalio 25 d. net 32 geriausieji Konstitucijos žinovai bus pagerbti Prezidentūroje vyksiančioje ceremonijoje. Juos sveikins egzamino globėja – prezidentė Dalia Grybauskaitė.

2
Rašyti komentarą

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
LaikiauSmalsutis Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Birute

Dėl užimtumo ,laiko stokos egzaminą laikiau internetu. Manau kad ir daugiau buvo pasinaudojusių internetinėmis galimybėmis .

Smalsutis

Panašu, kad šio egzamino daugiau reikia rengėjams.