Šuo slėpėsi už šeimininkės. D. Zibolienės nuotr.
Šuo slėpėsi už šeimininkės. D. Zibolienės nuotr.

Daugiabučio gyventojos skundas dėl kaimynės šuns apgadintų medžių įsuko įvykių karuselę: nesutarimus dėl radiatorių skaičiaus, medžių pjovimo, galimo nesąžiningumo. Į karuselės verpetą įtrauktos ir valstybinės institucijos – Mokesčių ir Darbo inspekcijos, seniūnija, aplinkosauga…

 

Nudraskyti medžių kamienai. D. Zibolienės nuotr.
Nudraskyti medžių kamienai. D. Zibolienės nuotr.

 

Leonas Paukštė sakė matęs kaimynės šunį, draskantį liepų kamienus.
Leonas Paukštė sakė matęs kaimynės šunį, draskantį liepų kamienus.
Rimantė Norvaišienė.
Rimantė Norvaišienė.

Iš pykčio drasko medžio žievę

Jaunystės g. 21-ojo namo gyventoja Rimantė Norvaišienė pakvietė apžiūrėti daugiabučio kiemo apgadintų medžių. Moteris teigė, jog augalų žievę nudraskė kaimynės Linos Ramanauskienės šuo. „Ji be pavadėlio, antsnukio vedžioja kovinį šunį. Jis įsiunta, pamatęs katiną, puola jo vytis. Gaudynės baigiasi prie medžio: katinas į jį įsliuogia, o šuo iš pykčio nagais ir dantimis plėšia augalo žievę“, – tikino R. Norvaišienė. „Kaimynai žievę nugriaužė iš pykčio“, – juokavo namo gyventojas Leonas Paukštė. Trečiajame aukšte gyvenantis vyriškis teigė matęs, kaip įpykęs keturkojis draskė medžius. R. Norvaišienės nuomone, jei niekas nesikeis, pažeistosios liepos pradės pūti, sirgti ir jas reikės pjauti. Moteris pažeistas vietas ištepė specialiu skysčiu – gal tai padės medžius išsaugoti. Apžiūrėti liepų buvo atvykę aplinkosaugininkai.

Minėto daugiabučio kieme sutikome šunį vedžiojančią L. Ramanauskienę. Iš tiesų keturkojis bėgiojo palaidas, nors moteris rankose turėjo pavadėlį. „Mūsų šuo tikrai nemėgsta katinų, bet ne jis nudraskė liepų žievę. Vakarais prie šių medžių renkasi jaunimas, rėkauja, laksto, stumdosi. Gal jie ir drasko kamienus, nors medeliai – tik priedanga, namo gyventojai tarpusavyje konfliktuoja, o bėdą suverčia šunims“, – tikino L. Ramanauskienė.

Žada siekti prezidentūrą

Jai antrino kieme sutikta šio namo savininkų bendrijos „Rūta“ pirmininkė Oksana Antonova: „Šioms liepoms per 30 metų, ant jų šakų sutupia paukščiai, dergia aplinką, žmonės negali džiauti skalbinių, statyti automobilių. Prieš keletą metų pasikvietėme Rokiškio miesto seniūnijos specialistus. Jie patarė ligotus, avarinius medžius nupjauti, o jų vietoje pasodinti naujus. Dalis kaimynų su tuo nesutiko, o R. Norvaišienė pagrasino: jei iš namo pinigų bus sumokėta už medžių pjovimą, jos skundai pasieks ir Prezidentūrą“, – teigė bendrijos vadovė. Įsiplieskus ginčams liepų nutarta nebepjauti.

L. Ramanauskienės nuomone, medeliai – tik priedanga. „Su buvusia namo bendrijos pirmininke R. Norvaišiene pykstamės dėl radiatorių. Abi gyvename tokiuose pačiuose butuose pirmuose aukštuose, žiemą pas mane labai šalta. Daug kartų prašiau patikrinti, ar gyventojai nėra įsirengę papildomų radiatorių. Tai išbalansuoja visą sistemą. Tačiau patikrinimo niekas neatliko motyvuojant tuo, jog negalima veržtis į privačias žmonių valdas. Vieną kartą esu buvusi Rimantės bute. Jame daugiau radiatorių nei manajame“, – aiškino L. Ramanauskienė.

Tarpininką praminė „klapčiuku“

Daug metų „Rūtos“ bendrijai vadovavo R. Norvaišienė. Ji rūpinosi automobilių stovėjimo aikštelės prie   namo įrengimu, daugiabučio laiptinių, suskilusių išorinių sienų remontu, gėlynų priežiūra. 2013 m. rugpjūtį  pirmininkė atsistatydino. Iš pradžių niekas nenorėjo užimti jos vietos, tačiau vėliau sutiko O. Antonova. „Visus bendrijos darbus deriname su gyventojais, o buvusi pirmininkė R. Norvaišienė kiršina, skaldo žmones. Mūsų veikla skundžiama įvairioms institucijoms. Bendrijos pastarųjų metų veiklos dokumentus jau tikrino Mokesčių ir Darbo inspekcijos. Pažeidimų neužfiksavo. Manau, tikrinimų dar bus, nes įtampa tik auga“, – tikino dabartinė bendrijos vadovė.

Ji teigė, jog R. Norvaišienės valdymo laikais keliems gyventojams neteisėtai buvo sumažintas kaupiamasis mokestis namo remonto ir priežiūros reikmėms. Mat šie žmonės pervesdavo bendrijai 2 proc. gyventojų pajamų mokesčio (GPM).

„R. Norvaišienė, sugalvojusi trauktis iš pirmininko pareigų, manė, kad visi klaupsis ant kelių ir prašys likti. Jai atrodo, kad jos vadovavimo bendrijai laiku viskas buvo gerai, o be jos namas ims griūti. Nieko panašaus neatsitiko, gyvenimas tęsiasi. Man šioje istorijoje teko tarpininko dalia: kai buvusi ir dabartinė pirmininkės negali susitarti, siunčia mane. Kaimynai mane jau praminė „klapčiuku“. Daug metų dirbau šio namo kooperatyvo, vėliau bendrijos buhalteriu. Išėjęs iš pareigų atsiskaičiau centas centan. Manau, niekas pinigų nepasisavina, tik žmonės nesugeba susikalbėti“, – teigė kieme sutiktas Alfonsas Keraitis, buvęs ilgametis bendrijos buhalteris.

„Sukapokite, bet bendrijai nebevadovausiu“

„Sukapokite mane į gabalus, tačiau niekados daugiau nebeisiu vadovauti bendrijai“, – jausmingai kalbėjo R. Norvaišienė. Jos nuomone, per trejus metus naujoji bendrijos pirmininkė O. Antonova nieko naudingo nenuveikė, tik naudojosi tuo, kas anksčiau buvo sukaupta. Paklausta, kodėl nebuvo butuose skaičiuojami  radiatoriai, R. Norvaišienė atsakė, jog nei namas, nei jį eksploatuojančių įmonių – Rokiškio butų ūkio ar „Panevėžio energijos“ Rokiškio šilumos tinklų – specialistai nerado namo projekto. „Nėra dokumento, kuriame būtų nurodytas radiatorių skaičius, neįmanoma palyginti, todėl nėra tikslo ir skaičiuoti. Šis klausimas labai opus, skaičiavimas dar labiau sukiršins žmones“, –  įsitikinusi R. Norvaišienė.

Ji pripažino padariusi klaidą – su bendrijos valdybos žinia sumažino kaupiamąjį mokestį materialiai sunkiai gyvenantiems žmonėms, kurie bendrijai paaukojo 2 proc. GPM. Išsiaiškinusi, kad to daryti negalima, iš karto sprendimą pakeitė.

Detaliau paanalizuoti bendrijos finansinę situaciją R. Norvaišienė siūlė vėliau, kai bus gautos patikrinimą atlikusių valstybės institucijų išvados.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: