„Norfos XXL“ parduotuvėje atmosferą kaitina vadove nepatenkinta darbuotoja. A. Minkevičienės nuotr.

Savo tiesą įrodinėjanti rokiškietė, „Norfos XXL“ darbuotoja, žeria priekaištus direktorės adresu dėl kolektyve kuriamos prastos psichologinės atmosferos, nepagrįstų reikalavimų, neteisingo darbo apmokėjimo. Bendrovės atstovas sako, jog darbuotoja, skundais užpylusi įvairias institucijas, nepagrįstais kaltinimais kelia sumaištį ir trikdo kolektyvą bei parduotuvės veiklą.

Strėlės – direktorei

Rokiškietė Danguolė Kelečienė į „Gimtąjį…“ atvyko nešina raštais, kuriuose išdėstyta, kuo darbuotojams neįtinka UAB „Norfa XXL“ (Panevėžio g.) direktorė Jolita Jūronienė, o parduotuvėje  sukurtos nepalankios darbo sąlygos. Kai kurie rokiškietės atsinešti skundai, kuriuose vardijamos parduotuvės vadovės netoleruotino bendravimo su darbuotojais detalės, nepasirašyti arba pasirašyti „buvusi Norfos darbuotoja“.

„Plataus profilio darbuotoja“, kaip pati save įvardijo D. Kelečienė, pagal darbo sutartį įdarbinta 2015 m. birželyje valytoja-salės darbuotoja. Moteris pasakojo, jog iš pradžių darbas sekėsi, buvo  juo patenkinta tol, kol išgirdo kitų darbuotojų skundų apie parduotuvės direktorę. „Pavyzdžiui, darbuotoja, pirmą kartą atėjusi į daržovių skyrių, nemokėjo teisingai išdėlioti daržovių. Tai direktorė ant jos rėkė, mėtė dėžes, daržoves. Tai matė ir pirkėjai. Direktorei sakiau: „Ką Jūs darot?“ Naujam žmogui reikia parodyti, kaip dėlioti. Direktorė nuolat taip elgiasi…“ – vieną situacijų pateikė D. Kelečienė.

Kaltinimų ir skundų – visa tirada

Pasak D. Kelečienės, parduotuvėje nesilaikoma darbo grafikų, darbo apmokėjimas nėra teisingas, netiksliai apskaičiuojamos darbo valandos, nepaisoma pietų laiko, pažeidžiamos žmogaus teisės (rakinami tualetai, persirengimo kambariuose įrengtos vaizdo stebėjimo kameros) ir kt. Paklausta, ar jos vardijamoms negerovėms priešinasi ir kiti parduotuvės kolektyvo nariai, D. Kelečienė sakė, jog psichologinį spaudimą jaučiantys darbuotojai bijo skųstis, nes baiminasi netekti darbo, nemažai jų išėjo iš darbo.

Dėl darbuotojų teisinės padėties ir psichologinio klimato kreiptasi pagalbos į Samdomų darbuotojų profesinę sąjungą (sam.pro), Valstybinę darbo inspekciją. Anoniminiame skunde, adresuotame  „Norfos mažmenos“ direktoriui Liutaurui Čiurliui, prašoma „sudrausminti arba atleisti“ parduotuvės vadovę ir vieną apsaugos darbuotoją, nes abejojama jų kompetencija ir gebėjimais.

Samdomų darbuotojų profsąjungai adresuotame skunde prašoma „Norfos XXL“ darbuotojus apginti, nes pažeidinėjamos jų teisės, darbo vietose tvyro sunki psichologinė atmosfera. Nurodoma, jog darbuotojai negali pasinaudoti 1 val. pietų pertrauka, pietų pertrauka neįskaitoma į darbo laiką, piktinamasi, kad darbuotojams skirtas tualetas rakinamas ir kaskart reikia administracijos prašyti rakto, kad stebimos persirengimo patalpos, neapmokami viršvalandžiai, o direktorės bendravimo su darbuotojais stilius – nepateisinamas: vyrauja pakeltas tonas, šaukiama, darbuotojai drausminami grasinimais juos atleisti.

Plačiau skaitykite antradienio  „Gimtajame…“

Prie Dirdų

15
Rašyti komentarą

avatar
15 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
RomaLietuveGenadijusSvetlanasvecias Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Roma
Roma

Kaip direktore elgiasi nezinau bet ta valytoja savo darbo nepadaro.tik prie jos baisus toletai baisios grindys.kitos valytojos tikrai simta kartu geresnes ir pareigingesnes.o darbo vietu daug nepatinka norfoj yra maxima iki, o eit ir skustis nereikia.

Lietuve
Lietuve

Ta kale danguole.visur iesko problemu.nepatinka tegu toliau paleis vyrus laipo vaiku neziuredama.ardosi parduotuvej.senei tokes debiles mest is darbo.gyvenom obeliuse netoli jos ir lb gerai ja pazystu.

Genadijus
Genadijus

Sveiki, na ir as negaliu nutyleti simtu procentu palaikau Danguole o kitos yra bailes gal irgi dalinasi maistu kad tyli nes ten storu yra nemazai sedi kasoj tik jokios sypsenos nors dirbtine ismestu visur kitur centruose aptarnauja lux o ten tai kodai netinka tai nusuka pinigus,visai nereikia tos norfos kaimo lygis

Svetlana
Svetlana

Į Rokiškio nauja Norfa užeinu , bet tokio burdako dar nesu mačiusi, palėčiu prymėtita pilna parduotuvė, o prękių lentynos yra tusšios . Kainu nerasta,Skėniaris salėje vienodai neveikia ,daržoviu skyriuje mandarinai ne geltoni o žali, pomidorai supuve baisu!!!!!!!!!!! paklausti nėra ko salėja darbuotoju nėra, tik sveriaman skiriui, laksto dvi styrnaitės ,parduotuveje dirba tik valytojos, tai gal jos ir už visus darbus dirba, norėtusi žinoti ka veikia musu rokiskio darbo saugos inspektorius , nes parduotuvėje pažeidimu nerasta, o gal jam vysai neydomu, nes jam pameta pusia kiaulio ir jis ramei sau ylsisi!!!!!!!! kodel tokia netvarka, burdakas, tvarte dar graziau nei sveriaman skiriui… Skaityti daugiau »

svecias
svecias

Retai uzuku i sia parduotuve bet teko beveik kiekviena karta susidurti su kokiu nors netikslumu.Darbuotoju tikrai mazai ypac sveriam skyriui begioja moterys is vieno galo i kita kaip voveres rate, daznai pagalvoju kaip jos gali cia tverti tokias darbo apimtis.Plotas sales didelis darbuotoju mazai suprantama darbo per daug.Teko girdet nespejant viena kita saukia per visa sale kaip kitaip susikalbet juk reikia klientus aptarnaut ir kita pasikviest kad pagelbetu .Lentynos tikrai labirintai sunku atrasti kur kas yra tikra makalyne o apie kainas nera ka kalbeti kas gi jas spes kaitalioti jei tiek mazai darbuotoju o darbo daug kaip matosi.Istrigo i atminti… Skaityti daugiau »

Rikiškėnė
Rikiškėnė

ten darbuotoju lygis zemas as maximoje lankausi visada

Tomas
Tomas

graziausia ir geriausia yra ANGELE

LAIMA
LAIMA

SAUNUOLE danguole viskas tiesa reikia isardyti ta irstva

Virginija
Virginija

ten bardelius tikrai kasininke stambi apyjaune yra suburbusi net stalcius i pilva remiasi niekada neinu pas ja

Rasa
Rasa

Labai netvarkingas prekybos centras: šaldytuvai mėsos skyriuje visada „dvelkia“ pašvinkusia mėsa, produkcija nelabai šviežios išvaizdos, ypač vištiena; daržovės dažnai supuvusios; prekių kainos dažnai prie kasos neatitinka su nurodytomis kainomis prekių lentynose arba jų visai nėra; pardavėja, aptarnaujanti kasoje jauna, stamboka, visada nepatenkinta, grubi, nemandagi, niekada su klientu nesisveikina.

Skaitytoja
Skaitytoja

Direktorei tikrai reiketu isklausyti kursus kaip turetu elgtis su darbuotojais vadovas, o ta valytoja tai tikra melage ir intrigante…

NeNorfa
NeNorfa

Ta norfa būtų neblogas traukos centras,bet ten kažkas netaip. Niekaip nesuprantu darbo grafiko,žmonės dirba po 12-14val.be pertraukų,išeiginių viena kita per mėn. o reikalavimų ir užmokesčio indeksas sveiku protu nesuvokiamas,o tikrintojai ir visokios inspekcijos neranda prie ko prikibt.

Tiesa
Tiesa

Šiame prekybos centre yra visiška betvarkė. Prekių kainos dažnai nesutampa su nurodytomis arba jų iš viso nėra, taromatas pastoviai neveikia, lentynose mėtosi iš galiojimo išėjusios prekės, grubiai elgiamasi su pirkėjais, direktorė tokia ir yra kaip čia aprašyta ir t.t. Tad šioje krautuvėje, tikrai reikia perversmo.

pasiklydęs
pasiklydęs

Ta parduotuvė – tikras labirintas.Vien dėl to,kad reikės klaidžioti po lentynų labirintą nesinori ten eiti.Manau,kad perstačius lentynas ir pirkėjų padaugėtų.

Smalsutis

Ta parduotuvė su savo prekių išdėstymu man panaši į daržinę.