J. Paukštienės archyvo nuotr.

Pasisemti patirties į kaimynines šalis susiruošė 115 socialinio darbo specialistų, vadovų, sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojų iš visos Lietuvos. Tarp jų buvo ir 11 Rokiškio rajono atstovų (trys Obelių savarankiško gyvenimo ir aštuoni Obelių vaikų globos namų socialinio darbo specialistai).

Kvalifikacijos tobulinimo seminaro tikslas – susipažinti su Latvijos ir Estijos bendruomenių patirtimi kuriant socialines paslaugas šeimoje ir bendruomenėje, savo bendruomenėje Lietuvoje kurti kompleksiškai teikiamas paslaugas, kurios sudarytų galimybes asmeniui ar šeimai gauti jo poreikius atitinkančias paslaugas ir reikiamą pagalbą šeimoje bei bendruomenėje.

Seminaro metu aplankytas Rygos savivaldybės Socialinės gerovės departamentas, aptarta Latvijos ir Lietuvos socialinė politika.

Lietuvių delegacija užsuko į Rygos moterų krizių centrą „Marta“, diskutavo apie socialinių paslaugų užtikrinimą ir naujų paslaugų kūrimą, jų prieinamumą centro gyventojams, Latvijos patirtis.

Aplankyti Talino vaikų globos namai, Moterų krizių centras. Susitikimo Talino socialiniame departamente metu buvo aptarta prevencinė politika, susijusi su krizėmis šeimoje, kalbėta apie pagalbą asmenims, susijusiems su savižudybės rizika. Dalinomės Lietuvos ir Estijos gerąja patirtimi.

Deja, tenka pripažinti, jog šiose šalyse kompleksiškai teikiamos paslaugos yra gerokai pažangesnės negu Lietuvoje, o tai sudaro galimybių asmeniui ar šeimai gauti paslaugas, atitinkančias jų poreikius, ir reikiamą pagalbą šeimoje bei bendruomenėje.

Jolanta Paukštienė

Obelių savarankiško gyvenimo namų vyr. socialinė darbuotoja

 

 

Prie Dirdų

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie