Visos lopšelio-darželio „Pumpurėlis“ pedagogės palaiko streikuojančius kolegas. tarp jų – (iš kairės) ikimokyklinio ugdymo mokytojos Virginija Savičienė ir Jolita Vadlugienė, profesinės sąjungos pirmininkės pavaduotoja Laima Kandroškienė, direktorė Skirmantė Krasauskaitė. V. Bičiūnaitės nuotr.

Renka lėšas

Didžiausios rajone Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos mokytojai, atsižvelgdami į mokinių srautus, boikotą planavo per 1–4 pamokas. Jų metu mokiniams aiškintos streiko priežastys, kalbėta pilietiškumo, demokratijos temomis.

Tačiau pritarta ir kitoms kolegų palaikymo formoms. „Romuvos“ padalinio profesinės sąjungos pirmininkė Rasa Pranckūnienė sakė, kad gimnazijos mokytojai dar penktadienį iškėlė mintį streikuojančiuosius remti finansiškai. Dabar abiejuose gimnazijos padaliniuose renkamos lėšos. Vienas iš pasiūlymų buvo skirti 2 proc. atlyginimo, tačiau kas kiek gali, tiek aukoja. Pinigai bus pervesti į streikų fondą nurodant, kad jie atitektų Vilniaus Žemynos progimnazijos mokytojams, nes jie streikuoja ilgiausiai. R. Pranckūnienės žiniomis, dėl boikoto iš mokinių ir jų tėvų neteko išgirsti neigiamų reakcijų.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

kasyba

1
Rašyti komentarą

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Obelietis Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Obelietis
Obelietis

Apie kokį streiką gali kalbėti, kai savo kieme turi visišką betvarkę. Švietimo reforma vyksta n metų ir kokią naudą turime? Sujungiamos kelios mokyklos, kaip pvz. J.T.Vaižganto, ar Kamajų A.Strazdo gimnazijos sutaupoma tik vienas etatas, direktoriaus ir tai ne visada. Kam reikalingi ukvedžiai, finansininkai visose mokyklose, kur tas taupymas. Aš jau nekalbu apie aptarnaujantį personalą, valytojos, kiemsargiai ir t.t, dirba kelias valandas per dieną, o atlyginimą gauna už visą etatą. Jūs, pedagogai, žiūrite pro pirštus kas vyksta jūsų kieme, ir norite didesnių atlyginimų. Paskaičiuokite patys, jeigu kiemsargis, ar valytoja per dieną dirba 4 valandas ( ir tai jau manau labai daug)… Skaityti daugiau »