Redakcijos archyvo nuotr.

Valdžios dėlionė

Po savivaldos rinkimų prie rajono valdžios vairo stojo nauji veidai. Merų rinkimų antrajame ture susigrūmė mero pareigas ėjęs pedagogas Antanas Vagonis ir teisininkas Ramūnas Godeliauskas. Kiek daugiau nei 300 balsų persvara rinkimus laimėjo R. Godeliauskas. Balandyje rajono tarybos dauguma, kurios dėlionė buvo sudėtinga, sudaryta iš R. Godeliausko vardo komiteto „Vieningi su R. Godeliausku“, Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų, socialdemokratų ir Darbo partijos narių, išrinktų į tarybą. Mero pavaduotojo pareigos atiteko rajono socialdemokratų lyderiui Tadui Barauskui, savivaldybės administracijos direktoriaus – konservatoriui Andriui Burnickui.

Postai

Redakcijos ir asmeninio archyvo nuotr.

Pandėlio, Jūžintų, Kazliškio ir Obelių seniūnijose pasikeitė seniūnai. Nuo kovo Pandėlio seniūnijos vairą iš ilgamečio seniūno Romualdo Varaniaus perėmė Algirdas Kulys, vadovavęs Kazliškio seniūnijai. Kazliškio seniūne tapo pavaduotoja dirbusi Justina Šarkauskaitė. Jūžintų seniūnė Audronė Baltuškaitė pareigas paliko balandyje. Jūžintų seniūno konkursą laimėjo Vytautas Stakys, į rajoną grįžęs su šeima gyventi iš Vilniaus.

Ilgai be seniūno dirbusi Obelių seniūnija prieš mėnesį sveikino naują vadovę. Į šias pareigas paskirta Jūratė Šinkūnienė, prieš pora metų iš sostinės su šeima grįžusi į Rokiškį.

Grįžo vadovauti

Nuo kovo rajono policijoje – naujas viršininkas. Buvusį vadovą Eugenijų Šopį pakeitė Anykščių policijai vadovavęs Rimantas Čepulis. Jam Rokiškis – pažįstamas. Anksčiau jis vadovavo rajono kriminalinei policijai. Policijos viršininko kadencija – penkeri metai.

Prie vairo – nauji

Liepą Rokiškio maisto ir veterinarijos tarnybos vairą iš ilgamečio vadovo Antano Redecko perėmė kolega ignalinietis Laimutis Ragaišis.

Lapkrityje ir gruodyje atsisveikinta su ilgamečiais Rokiškio Kūno kultūros ir sporto centro bei Rudolfo Lymano muzikos mokyklos direktoriais Augučiu Kriukeliu ir Albertu Mikulėnu. Muzikos mokykla jau turi vadovę – konkursą laimėjo Kamajų Antano Strazdo gimnazijos tikybos mokytoja Vilma Steputaitienė, o sporto centras vadovo kol kas laukia.

Įkurtuvės

Nuo vasaros Valstybinės mokesčių inspekcijos pastate – įkurtuvių bumas. Čia persikėlė net kelios institucijos: aplinkosaugininkai, maisto ir veterinarijos tarnyba bei vaiko teisių apsauga.

Gaisras

Birželio 7 d. pavakarę didelis gaisras kilo Rėkyvos durpyne, Vyžuonėlių k. (Juodupės sen.). Trenkęs žaibas uždegė pusės hektaro plote sukrautus sausus spygliuočių kelmus. Į pavojingą gaisrą sutrauktos didžiulės ugniagesių pajėgos iš mūsų ir gretimų rajonų. Durpyno gaisrą pavyko lokalizuoti ir užgesinti per pusę paros. Čia 2008 m. vasarą buvo kilęs milžiniškas gaisras, dėl ekologinės nelaimės buvo evakuoti greta esančių kaimų gyventojai, gaisrą gesino šimtai ugniagesių, pasitelkta kariuomenė.

Dujos

A. Minkevičienės nuotr.

Spalio mėn. Jaunystės g., Rokiškyje, daugiabutyje įvyko pavojingas incidentas. Dėl dujų nuotekio viename butų sprogo dujos, sprogimo banga išnešė buto langus. Nukentėjo buto savininkė. Spalio 18 d. pavojingas sprogimas įvyko Šatrijos gatvės garaže. Sprogimo banga apgadino du garažus. Žmonės nenukentėjo.

Sugrįžimas

A. Minkevičienės nuotr.

Nuo sausio Rokiškio pirminės asmens sveikatos centras liko be vadovo. Iš pareigų skandalingai atleista direktorė Danguolė Kondratenkienė, Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos pripažinta nešiurkščiai pažeidusi viešuosius ir privačiuosius interesus. Kove paskelbtą direktoriaus konkursą laimėjo Pavlius Gaigalas, bet direktoriauti jam neteko dėl galimo viešųjų ir privačiųjų interesų konflikto. Rugsėjyje vykusį poliklinikos direktoriaus konkursą, įveikusi du kitus pretendentus, laimėjo D. Kondratenkienė ir grįžo į pareigas, iš kurių buvo atleista.

Žinia I

A. Minkevičienės nuotr.

Vasarą Rokiškį pasiekė džiugi žinia. Į Rokiškį ateina mažų kainų prekybos tinklas „Lidl“. Jo vieta – rokiškėnų „grybu“ vadinamas buvęs Rokiškio mašinų gamyklos administracinis pastatas. Tačiau kol kas laukiamas tinklas kojos dar neįkėlė.

Žinia II

Vasaros pabaigoje paskelbta, kad keleivinis traukinys Rokiškis–Šiauliai, dėl kurio maršruto išlaikymo Rokiškis su Kupiškiu kovėsi ne vienerius metus, išlaikytas ir nuo gruodžio kursuos ne tris dienas per savaitę, o kasdien. Tačiau pakeistas traukinio laikas patinka ne visiems. Iš Rokiškio jis išvyksta ryte prieš 5 val., grįžta 20 val.

100 tūkstančių

Tai suma, dėl kurios darbo turi prokurorai. Pavasarį prie rajono vairo stojus naujiems rajono vadovams, imta aiškintis, kas iš savivaldybės specialistų prisidėjo, kad Obelių „Žaliosios“ statybų konkursą laimėjusiai bendrovei avansu būtų sumokėta 100 tūkst. eurų. Avansinis mokėjimas preliminarioje sutartyje, kaip ir konkurso sąlygose, įrašytas nebuvo. Dėl avanso įrašymo į pagrindinę sutartį ir jo išmokėjimo savivaldybėje atliktas tyrimas „vairininko“ neišsiaiškino, todėl  buvo kreiptas į prokurorus. Tyrimas tebevyksta.

Bažnyčioje – granitas ir šiluma

Šv. Kūčių pamaldos Rokiškio bažnyčioje – įkurtuvės ant naujų granito grindų. Šventovėje per gerus pusę metų įvyko didžiulių pokyčių. Atidengtos po medinėmis grindimis paslėptos 400 granito plokščių, įvestas grindinis šildymas, iš Lenkijos kalnų atgabento granito pagaminta ir sumontuota 600 naujų plokščių. Panevėžio vyskupijoje vienintelėje Rokiškio bažnyčioje baigiami įrengti du artefaktai – po grindimis šviečiančios erdvės, atveriančiose senosios kriptos ir kasinėjimų metu aptiktus radinius.

Varpai

Gruodžio pradžioje  Rokiškio Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčioje pašventinti du nauji varpai, kuriuos parapijai dovanoja rokiškėnai donatoriai. Varpai išlieti Italijoje, Agnonė miestelyje, seniausioje pasaulio liejykloje „Pontificia Fonderio Marinelli“. Liejyklos istorija fiksuojama nuo 1000-ųjų. Garbingas ir svarbiausias liejyklos akcentas – 1924 m. popiežiaus Pijaus XI suteikta privilegija, nuo tada kiekvienas varpas žymimas specialiu pontifiko ženklu.

Vėjas

Vasario mėnesį rajono taryba leido rengti inžinerinės infrastruktūros vystymo planą, pagal kurį numatyta vėjo jėgainių parko statyba Kamajų seniūnijoje. Jis užimtų apie 203 ha. Pasigedę viešumo,  sunerimo duokiškėnai – kaimyninių sklypų savininkai. Aistros nerimsta iki šiol.

Ledo žmogus

„Light Stroke Photo“ nuotr.

Ledo žmogumi pramintas iš Obelių miesto kilęs Modestas Stumbrys pasiekė oficialų Lietuvos rekordą – lede ištvėrė 30 minutes ir 4 sekundes.

Koplyčia

Kalvių kaimo (Kamajų sen.) žmonės šalia kapinių pradėjo statyti koplyčią.

Netektis

Rugpjūčio pabaigoje suėjo metai, kai netekome Laisvės kovų istorijos muziejaus Obeliuose įkūrimo iniciatoriaus, buvusio partizanų ryšininko Andriaus Dručkaus.

Įamžinimas

Spalio mėnesį Obelių gimnazijoje surengtas susitikimas-diskusija apie kraštietį profesorių Mykolą Romerį ir jo atminimo įamžinimą, mat 2020 m. bus minimos jo 140-osios metinės.

Restauracija

Įsibėgėjo medinės Salų Šv. Kryžiaus bažnyčios restauracijos darbai – restauruotas didysis bokštas, išgražintas fasadas. Kitų darbų etapo teks palaukti.

Namai

V. Bičiūnaitės nuotr.

Rajone žengtas pirmas žingsnis pertvarkant institucinės globos sistemą – kuriami grupinio gyvenimo namai. Juose apsigyvens dešimt Skemų socialinės globos namų paslaugų gavėjų, kuriems tereikia minimalios specialistų pagalbos norint pradėti visavertį ir savarankišką gyvenimą.

Prakartėlė

Žinia apie Rokiškio Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčioje sukurtą prakartėlę iš 20 tonų smėlio apskriejo televizijų kanalus ir didžiausius šalies internetinius portalus. Advento pradžioje bažnyčioje pašventinti du varpai, nulieti Italijoje. Jiems suteikti Šv. Mato ir Šv. Pranciškaus vardai. Planuojama, kad į bokštus jie bus įkelti ateinančiais metais.

Pasekmė

V. Bičiūnaitės nuotr.

Gaisro Alytaus padangų perdirbimo gamykloje pasekmės pasiekė ir Rokiškio rajoną – didelių atliekų surinkimo aikštelėse strigo padangų išvežimas.

Protestas

ŽŪR archyvo nuotr.

Gruodžio 12 d. Briuselyje (Belgija) Europos Vadovų Tarybos metu vyko trijų valandų protesto akcija, kuria siekta, kad  Lietuvos ūkininkai gautų ES vidurkiui prilygintas tiesiogines išmokas, kurios siektų 266 Eur.

Kiškis

Pagaliau Rokiškyje atsirado normali stilinga mažoji skulptūra. Kiškio autoriai – skulptorius Sergejus Plotnikovas ir architektas Saulius Druskis – ją statyti rinkosi iš keturių vietų. Apsistota prie renovuoto J. Keliuočio viešosios bibliotekos pastato. S. Plotnikovas – vienas žinomiausių pamario krašto architektų, kurio darbų yra ir Klaipėdoje, ir kituose Lietuvos miestuose. Jis šypsojosi pasakodamas legendas ir svarstė, jog kiškis galbūt ne vieną paskatins domėtis Rokiškio atsiradimo istorija. Rokiškis iki šiol neturėjo nė vienos mažosios skulptūros, nors diskusijų apie tai būta – nuo kiškio iki Džono Lenono, nuo Tyzenhauzų iki popso.

Nuvirto

Ir nutik taip, kad kultūros sostinės renginių įkarštyje imtų, ir griūtų miesto svečius pasitinkanti aukštaitė. Tai ne šiaip aukštaitė, o garsaus kūrėjo skulptūros dalis. Skulptūros, dėl kurios restauravimo ginčytasi ir kalbėta ne kartą. „Ją būtina skubiai restauruoti, jos vaizdas daro miestui gėdą, ji ims kartą, ir nugrius“, – gal prieš dešimtmetį ragino specialistai. Važiuojančiuosius į Rokiškį nuo Kamajų pusės pasitikdavusi medinė skulptūra krito dėl susidėvėjimo. 1974 m. ją su­kū­rė vie­nas ži­no­miau­sių Lie­tu­vos me­džio dro­žė­jų Ipo­li­tas Už­kur­nys.

Atimta poilsiavietė

Rudenį savivaldybė atėmė iš jūžintiškių mokyklai priklausiusią poilsiavietę. Dėl tokio skubaus administracijos žingsnio kilo nemenkas triukšmas.„Mums šokas dėl tokio nesiskaitymo, niekada to nebuvo…“ – sakė Kamajų A. Strazdo gimnazijos ir Jūžintų pagrindinės mokyklos direktorė Loreta Grochauskienė, sužinojusi apie rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Andriaus Burnicko skubų įsakymą, kuriuo „savivaldybė atėmė iš mokyklos jai priklausančią Žiūkeliškių poilsiavietę“. „Gimtasis…“ ne kartą rašė apie auditą šioje poilsiavietėje, kai Jūžintų Juozo Otto Širvydo mokyklai vadovavo Eimutis Mališauskas. Auditas užfiksavo daugybę pažeidimų. Po to šią temą ėmėsi eksploatuoti politikai.

Kriaunų mokyklos aukso laikai baigėsi

Rajono savivaldybė gruodį pagaliau priėmė sprendimą uždaryti Senamiesčio progimnazijos Kriaunų pradinį skyrių. Dėl to, kad jame mokosi septyni vaikai, o juos aptarnauja keliolika darbuotojų, išgarsėjome visoje Lietuvoje.

Direktorių stygius

Vilma Steputaitienė. J. Kačerausko nuotr.

Vyko septyni konkursai užimti rajono švietimo įstaigų vadovų vietas. Tačiau tik į dvi atsirado kandidatės. Mokyklos-darželio „Ąžuoliukas“ direktoriaus konkursą laimėjo Romualda Cegelskienė, R. Lymano muzikos mokyklos – Vilma Steputaitienė. Likusios įstaigos arba jungiamos, arba dirba be vadovų ir laukia konkursų kartojimo.

Paroda

Didžiausia iki šiol Rokiškyje gyvenančio tapytojo Raimondo Gailiūno kūrybos darbų paroda „Neramus“, praėjusį rudenį rengta Vilniuje „Arkos“ galerijoje, sulaukė išskirtinio susidomėjimo.

Nauja vadovė

Vasarį Kultūros centro naująja vadove tapo VšĮ „Kultūros inovacijos“ projektų vadovė Vaiva Kirstukienė. Ji buvo vienintelė kandidatė, pateikusi dokumentus dalyvauti Kultūros centro vadovo konkurse.

100 smuikų

Mūsų valstybei skaičiuojant naują šimtmetį, o Rokiškiui šiais metais tapus kultūros sostine, Vasario 16-osios šventę mieste Rudolfo Lymano muzikos mokyklos bendruomenė papuošė akcija „101 smuikas Lietuvai ir Rokiškiui“.

Sugrįžo

Gegužę Rokiškyje lankėsi Aleksandras Vasiljevas – parodos „Vaikiška mada XIX–XX a.“ savininkas, mados istorikas, kolekcininkas, interjero dizaineris, scenografas, meno kritikas. Vyko parodos, kuri dvaro salėse atidaryta kovo pabaigoje, pristatymas. Susitikime dalyvavę rokiškėnai sužinojo daug įspūdingų detalių apie eksponatus ir tai, kodėl ši kolekcija yra ne kuriame nors pasaulio didmiestyje, o Rokiškyje.

Auksas

Spalį Kinijoje vykstančiose pasaulio kariškių žaidynėse aukso medalius iškovojo Lietuvos krepšinio rinktinė. Tautiečiai 91:83 palaužė JAV atstovus, o tarp auksinės rinktinės narių buvo ir rokiškėnas krepšininkas Gintautas Matulis.

Metų vyrų komanda

Kasmetiniuose Lietuvos tautinio olimpinio komiteto organizuojamuose „LTeam“ apdovanojimuose Metų vyrų komandos titulas atiteko šalies 3×3 krepšinio rinktinei, kurioje – ir obelietis Šarūnas Vingelis. Šiais metais komanda iš visų šalies rinktinių užfiksavo solidžiausią pasiekimą – pelnė bronzos medalius Europos čempionate.

Tarp geriausiųjų – Liveta Jasiūnaitė

Šie metai Livetai Jasiūnaitei buvo permainingi: buvo saldžių pergalių ir nusivylimų. Baltijos šalių čempionate kraštietė pagerino Lietuvos rekordą (63,98 m), tapo universiados čempione (60,36 m), pasaulio čempionate užėmė 23 vietą (56,90 m).

Pasaulio čempionate – bronza

Spalio 10–14 d. Taškente (Uzbekija) vyko pasaulio sambo jaunių ir jaunimo čempionatas. Į Lietuvos rinktinę buvo pakviestos Rokiškio kūno kultūros ir sporto centro auklėtinė Vilūnė Viduolytė ir jostrenerė Gita Čečienė. Vienintelį medalį Lietuvai ir Rokiškiui iškovojo V. Viduolytė. Ji jaunimo grupėje (svorio kategorija iki 80 kg) užėmė trečiąją vietą.

Grįžo į naujas patalpas

Lapkritį atidarytos atjaunintos Rokiškio Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos patalpos.

Estafetę perėmė Trakai

Lapkričio pabaigoje įspūdingais renginiais Rokiškyje baigėsi Kultūros sostinės metai, kartu buvo įžiebta gyva Kalėdų eglė miesto centre ir suspindėjo gyventojų dovanotos mažosios eglutės. Rokiškio rajono savivaldybės meras Ramūnas Godeliauskas ir LR kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas kultūros sostinės simbolį iškilmingai perdavė Trakų rajono savivaldybės merei Editai Rudelienei.

 

 

 

 

 

 

 

 

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments