Ritos Grigalienės nuotr.

Juozo Keliuočio viešojoje bibliotekoje į knygos sutiktuves susirinko autorės palaikytojai bei neabejingi krašto istorijai rokiškėnai. Beje, Panemunėlis visai teisėtai gali vadintis knygnešių centru, tad ir naujo kūrinio pristatymas Knygnešio dienos išvakarėse – ne atsitiktinis.

O. Levandavičiūtė yra skaitytojams pateikusi ir legendinės žvalgės Marcelės Kubiliūtės biografinę apybraižą „Ėjusi kasdien į mūšį“ bei kunigo Juozo Katelės biografinę apybraižą „Dievui, parapijai, Lietuvai“. Yra ir dar viena O. Levandavičiūtės knyga – „Širdies įstatymų kodeksas“. Joje – aforizmai ir pamąstymai. Šias knygas dar galima rasti interneto knygynuose. O knygos apie J. Tūbelį jokiuose knygynuose nėra.

Naujausios savo knygos pristatyme autorė save pavadino „berašte“. Dėl tokio teiginio kyla aibė abejonių, nes kaipgi kas nors sugebėtų parašyti knygą, surinkti faktus būdamas beraštis? Šiuo atveju Onutės „beraštystė“ pasireiškia tuo, kad moteris negeba galvoje užgimusio teksto rinkti kompiuteriu. Tai padarė jos bičiulė iš to paties krašto. Tad yra ir antroji šios knygelės „mama“.

O. Levandavičiūtė jausmingai pasakojo apie J. Tūbelį, jo asmenybę ir valstybininko indėlį, o į replikas apie jo asmenybės visapusiškumą atsakė: „Tada buvo laikraštis, visokie pamfletai, satyros. J. Tūbelis tik nusispjaudavo į visas puses. Jeigu jis būtų ėmęs į galvą visas kritikų pastabas, rašliavas, tegul visi pabando šitaip gyventi, kaip gyveno J. Tūbelis.“

Daugiau antradienio “Gimtajame…”

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: