J. Kačerausko nuotr.

– Pakomentuokite išsamiau: pagal pateiktą pavyzdį adresai rašomi ant vokų ir siuntinių?

– Taip, ant siuntų, laiškų, siuntinių ir kitų siuntų (EMS, vidaus greitojo pašto siuntų, EPG).

– Prašoma nurodyti ir telefono numerį. Kieno jis – siuntėjo ar gavėjo? Kodėl jis reikalingas? 

Tai gavėjo telefonas. Prašome parašyti numerį, jeigu atsitiktų taip, kad ant siuntos ar laiško buvo užrašytas netikslus adresas. Pavyzdžiui, prekė užsakoma Azijos valstybėje, o jos pirkėjas (t. y. gavėjas) adresą suveda lietuviškais rašmenimis, naudodamas raides č, ž, ą ir pan. Nurodžius telefono numerį, gavėjas gautų žinutę telefonu apie siuntos gavimą ar galimybę pasiimti ją iš terminalo, kuris dirba 24 val. per parą.

– Ar viešinant telefono numerius nepažeidžiamas Asmens duomenų teisinės apsaugos  įstatymas? 

Asmens vardas, pavardė ir adresas yra tokie patys jautrūs duomenys kaip ir telefono numeris. Lietuvos paštas jau disponuoja jautriais duomenimis. Klientų pateikiami asmens duomenys renkami siekiant suteikti kokybiškas paslaugas. Pateikti duomenys nėra viešinami, o jų tvarkymas įmonėje yra atliekamas vadovaujantis Europos Sąjungos bendruoju duomenų apsaugos reglamentu bei Lietuvos Respublikos teisės aktais.

– Pavyzdyje nurodoma, kaip rašyti Lietuvos pavadinimą – Lithuania. Atsiranda dviprasmybė: ar ir siunčiant Lietuvoje būtina rašyti šalies pavadinimą angliškai? 

Ne, siunčiant Lietuvoje galima rašyti Lietuva. Tačiau siųsdami tarptautines siuntas ir nurodydami tarptautinį šalies pavadinimą anglų kalba sumažinsite tikimybę, kad siunta pašte bus nukreipta į neteisingą šalį (tai pasitaiko tiek Lietuvos, tiek užsienio paštuose).

– Dėkoju už pokalbį.

(Daugiau – ketvirtadienio „Gimtajame…“)

anykščių

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie