J. Kačerausko nuotr.

Daugiausiai išleidžiama pradinukams?

Vieni ekspertai skaičiuoja, kad minimalus mokinio krepšelis, kurį sudaro nauja kuprinė, rašymo priemonės, sąsiuviniai, piešimo reikmenys ir kitos kanceliarinės prekės, kainuoja apie 30 eurų, kiti teigia, kad tam prireiktų beveik 60 eurų. Daugiausiai kainuoja suruošti vaiką į mokyklą pirmą kartą, nes reikia įsigyti visus reikalingus daiktus, o vėlesnėse klasėse juos tenka tik peržiūrėti, papildyti. Tačiau išlaidos vis tiek lieka nemažos, nes vaikai greitai išauga sportinę aprangą, uniformą. Žinoma, mokyklose yra galimybė įsigyti dėvėtų, tačiau dar gerai atrodančių uniformų. Mokyklų vadovų teigimu, tuo tėvai pasinaudoja dažnai.

Visgi kartais didžiausių investicijų pareikalauja kuprinė. Vieno prekybos tinklo atstovai paskaičiavo, kad populiariausios yra kuprinės, kainuojančios 23–35 eurus, o pigesnėmis ir labai brangiomis domimasi mažiau.

Tris moksleivius auginanti Rima iš Pandėlio seniūnijos sutinka – vyresnius mokinius išleisti į mokyklą kainuoja pigiau. Viena dukra – jau studentė. Kiti trys mokosi Pandėlio gimnazijos vyresnėse klasėse. Jiems nebereikia pratybų sąsiuvinių, išskyrus geografijos dalyką. „Nebereikia ir flomasterių, guašo ar įvairiausių parkerių. III klasės gimnazistė visai nebesimoko dailės. Belieka įsigyti sąsiuvinių. Vaikai pirko pusstorius, didelio formato, tad iki Kalėdų turėtų užtekti. Kainavo nedaug, nes prekybos centre lankėmės per akciją“, – sakė mama. Kuprinėms ji nedaug atseikėja, nes vienos dukros kuprinė tarnaus jau ketvirtus metus. Pasak moters, ji kainavo nepigiai, bet buvo pirkta irgi akcijos metu. Jos manymu, išleisti vaiką į mokyklą užteks 30 eurų, jei neskaičiuotų išlaidų uniformai. Šįmet prireiks mokyklinio švarko paaugliui sūnui, jį planuoja įsigyti iš antrų rankų. Pavasarį gimnazijoje buvo užsakomos uniformos, tad jau įsigyti du džemperiai po 15 eurų, marškinėliai už 5 eurus. Dukros švarkų neišauga, jie pirkti dar už litus, tuomet jie kainavo brangokai –  po 60 litų, papildomai teko įsigyti gimnazijos emblemas po 10 litų.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie