Redakcijos archyvo nuotr.

Nori tarnybos – rodykis Vilniuj

Nuo sausio įsigaliojęs naujas Valstybės tarnybos įstatymas keičia konkursų į valstybės tarnybą tvarką. Visi konkursai, paskelbti nuo šių metų, vyks nebe savivaldybėje, o Vilniuje. Tad vietos politikai nebeturės galimybių proteguoti saviškių ar kitaip paveikti konkurso rezultatų. Tačiau Pandėlio ir Jūžintų seniūnų posto sieksiantiems kandidatams varžytis sostinėje dar neteks. Skubėta konkursus paskelbti gruodyje, tad ir kandidatų į seniūnus rūšiavimas vyks per savųjų sietą…

Laimėtojai lauks, kol atsilaisvins kėdės

Gruodžio mėnesį paskelbti konkursai į Pandėlio ir Jūžintų seniūnus. Pandėlio seniūno postas atsilaisvins kovo 11 d., Jūžintų – balandžio 2 d. Norą vadovauti Jūžintų seniūnijai jau pareiškė du kandidatai, Pandėlio – vienas.

Konkreti data, kada vyks minėti konkursai, kol kas neaiški. Savivaldybės Juridinio ir personalo skyriaus vedėjos pavaduotoja Rūta Dilienė sakė, jog šiemet įsigaliojęs Valstybės tarnybos įstatymas nebenumato galimybės valstybės tarnyboje dirbantiems asmenims, sulaukusiems 65-erių, tarnybą pratęsti metams. Kadangi iš anksto žinoma, kad pavasaryje dviem seniūnams sukanka 65-eri, todėl ir buvo paskelbti konkursai. Jų laimėtojai dirbti pradės tik tuomet, kai tarnybą baigs ir iš pareigų bus atleisti dabartiniai seniūnai.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

kasyba

6
Rašyti komentarą

avatar
4 Comment threads
2 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
RitakonservatoriusgyventojaAdmistratoriusNuomonė Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Rita
Rita

Vieno iš konkursų pažiūrėkit pareigybių aprašymą ir suprasit kokiai poniai skirta vieta

konservatorius
konservatorius

Labai stengiasi direktorė vykdyti naujos valdančios daugumos nurodymus ir išskyrus tai,kad rajonas prarado didžiulę sumą pinigų,nieko daugiau nepadarė.O toks konkursų organizavimas,tai iš viso yra pasityčiojimas iš valstybės tarnybos ir padorių žmonių,kurie norėtų dalyvaut konkursuose.Jau apsijuokė ne kartą su konkursais,kai susikvietė savus iš kitų rajonų,bet vistiek toliau dirba pagal Barausko,Burnicko ,Girštauto ir Tarvydžio nurodymus.Man tai gėda dėl tokių politikų.

gyventoja
gyventoja

pas mus niekas nieko neturi, viskas vyksta kaip jiems norisi, žmonių nuomonė niekam neįdomi, kam pažadėta, tas ir laimi.

Nuomonė
Nuomonė

Ar neturėtų VTEK, STT ir kitos institucijos pasidomėti ir drausti tokius konkursų skelbimus, organizuojamus iš anksto. Juk tai akivaizdus bijojimas naujo VT įstatymo pakeitimo. Kitas dalykas, seniūnai dar dirba. Jūžintų seniūnė tik balandį išeina. Tai koks gali būti konkursas dabar? Juokinga, kad išrinktieji lauks seniūnų atleidimo. Nuo kada daroma tokie reveransai? Žiauru, kur žiūri mūsų valstybės kontrolės institucijos? Ar čia norima sukišti savus prieš rinkimus?

Admistratorius
Admistratorius

Tokius dalykus daro savivaldybės administracijos juridinius skyrius. Juk tai jo prerogatyva rengti konkursų sąlygas, peržiūrėti konkurso tvaraką ir taisykles, konkurso dalyvio atitikimo viešųjų ir privačių interesų Istatymui atitikimo reikalavimams ir t.t. , bet jie skysti tam reikalui . Jų kompetencija lygi nuliui.

Nuomonė
Nuomonė

Konkurso sąlygas ir tvarką, taisykles gal ir numato savivaldybės juridinis skyrius, bet leidžia skelbti konkursą tai VTD. Kaip jie tai gali daryti, kai laisvų darbo vietų dar nematyti, tai nesuprantu. Kažkas čia labai lengvai su Valstybės tarnybos departamentu „suderino“.