J. Kačerausko nuotr.

Pajamų deklaracijas būtina pateikti tiems gyventojams, kurie praėjusiais metais vykdė individualią veiklą pagal pažymą ar buvo įsigiję verslo liudijimus (net ir tuo atveju, jei negavo pajamų), pardavė transporto priemonę neišlaikę jos nuosavybėje trejus metus, ar dešimt metų nuosavybėje neišlaikytą nekilnojamąjį turtą, gavo nuomos pajamų gavo bet kokių pajamų iš užsienio.

VMI atkreipia dėmesį, kad gyventojai, kurie 2018 m. ar anksčiau pateikė prašymus skirti profesinei sąjungai ar jų susivienijimui iki 2 proc. pajamų mokesčio, juos turi patikslinti, tai yra pateikti naujus prašymus iki rugpjūčio 20 d. Naujuose prašymuose reikia nurodyti, kad profesinei sąjungai ar profesinių sąjungų susivienijimui skiriama 1 proc. (ar mažesnė) pajamų mokesčio dalis. Prašymo nepatikslinus ir nepateikus naujo, jame nurodyta pajamų mokesčio dalis profesinei sąjungai ar jų susivienijimui 2019 m. negalės būti pervesta.

VMI pažymi, kad šie metai, planuojama, yra paskutiniai, kai skirti dalį pajamų mokesčio paramai galima pildant popierinius prašymus. Nuo kitų metų prašymai skirti dalį pajamų mokesčio bus priimami tik elektroniniu būdu. Pajamų mokesčio dalį vienu prašymu galima skirti ilgesniam nei vienerių metų laikotarpiui. Maksimalus laikotarpis yra 5 metai.

Pernai daugiau nei 531 tūkst. gyventojų paramai skyrė per 17,6 mln. eurų, iš jų 1 mln. eurų – politinėms partijoms. Profesines sąjungas ar jų susivienijimus praėjusiais metais parėmė daugiau nei 7,5 tūkst. gyventojų. Jie 411 profesinių sąjungų ar profesinių sąjungų susivienijimų skyrė daugiau nei 192 tūkst. eurų paramos.

VMI gyventojų paramą organizacijoms perveda iki lapkričio 15 d. Pažymėtina, kad pirmiausia gyventojų lėšos pervedamos tiems paramos gavėjams, kuriems visi rėmėjai paramą skiria tik elektroniniu būdu. 2018 m. prašymus e. būdu pateikė 63 proc. gyventojų.

VMI primena, kad po gegužės 2 d. už kiekvieną pradelstą dieną nuo mokėtinos GPM sumos skaičiuojami 0,03 proc. delspinigiai.

kasyba

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie