J. Kačerausko nuotr.

– Kiek žmonių praėjusiais metais rajone mirė ir kiek gimė? Kaip šie skaičiai atsilieps mūsų mokykloms?

– Grubiai kalbant, keturi miršta, vienas gimsta. Praėjusiais metais mirė 540 rajono gyventojų, o gimusiųjų registruota 182, iš jų 46 gimė užsienyje. Jie čia tik registruoti, o gyvena užsienyje. Daugiausia Anglijoje, Airijoje, Vokietijoje. Ir jie nebūtinai gimę praėjusiais metais. Gali būti ir ankstesniais, tarkim, 2018-aisiais, o pernai tik atvažiavo užsiregistruoti.

Skaičiai mūsų rajonui tikrai labai baisūs. Demografiškai mes prarandame apie 400 Rokiškio rajono gyventojų kasmet. Aišku, nežiūrint vidinės ir išorinės emigracijos ir imigracijos. Anksčiau dar skaičiuodavom per 200 gimusiųjų, o užpernai atsirado tendencija, kad nėra ir tiek. Nors realiai ir mirusiųjų sumažėjo. Būdavo daugiau nei 600.

Sovietmečiu ir pirmaisiais nepriklausomos Lietuvos metais gimusiųjų skaičiuodavom 500–600 per metus. Rajone turėdavom 5000–6000 moksleivių. O dabar apytiksliai, sprendžiant iš skaičių, kuriuos man savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Aurimas Laužadis pateikė, šiais mokslo metais rajone yra 2950 moksleivių, o darželius lanko apie 700 vaikų.

Nesunku suskaičiuoti: jei keliausim tokiu tempu, po dešimties metų rajone galim nebeturėti ir 2000 moksleivių, o darželinukų liks kokie 500. Čia, aišku, prognozė. Gal grįš emigravę, gal iš trečiųjų šalių – Ukrainos, Baltarusijos – suvažiuos su šeimom?

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

2
Rašyti komentarą

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
RenovacijaKrastietis Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Renovacija
Renovacija

Namus tai renovuoja, i Marsa zmones skryst zada… Na technologijos lekia. Kada prasides „Senjoru renovacija“ Nes daugiabucio laiptineje ,kur gyvenu dominuoja. Koks demorgafinis sprogimas ivyktu!!!!!!!!

Krastietis
Krastietis

Kad suvaziuotu kazkas is treciuju saliu tam turi buti verslo poreikis, siaip sau niekas nevaziuoja.