Asociatyvi nuotr.

Lietuvos kelių policijos tarnyba (LKPT) informuoja: nuo spalio 7 d. pareigūnai tikrins, kaip vairuotojai ir keleiviai naudoja privalomas saugos priemones. Bus akyliau stebima, ar vairuotojai ir keleiviai važiuoja segėdami saugos diržus, vaikai vežami specialiose automobilių kėdutėse. Dėmesio sulauks ir dviratininkai bei važinėjantieji paspirtukais, taip pat vairuotojai, neatsikratę įpročio kalbėti telefonu.

Pareigūnai primena, jog prisisegti automobilio saugos diržus privalo ne tik sėdintieji priekinėse, bet ir galinėse sėdynėse. Saugos diržų nesegėjimas užtraukia baudą nuo 30 iki 50 eurų. Pakartotinai padarytas pažeidimas įvertinamas didesne bauda – 30–90 eurų. Jei diržo nesegi vairuotojas, jam gali būti atimta teisė vairuoti 1–2 mėnesius.

Stiprinama kontrolė, kaip tėvai, vežantys vaikus, naudoja specialias vaikiškas kėdutes. Jei vežamo vaiko ūgis nesiekia 135 cm, jam būtina speciali kėdutė. Ne kėdutėje vežami vaikai tėvams gali užtraukti 29–87 eurų baudą. Vežant vaikus dviračiu, jiems reikalinga ne tik speciali kėdutė, bet ir šalmas. Šalmas privalomas ir nepilnamečiams, vairuojantiems dviratį ar elektrinį paspirtuką.

Akyliau bus stebimi vairuotojai, mėgstantys kalbėti telefonu be laisvų rankų įrangos. Už tokį pažeidimą gresia 30–90 eurų bauda.

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie