Vytauto Masiulio rankose – smalkių detektorius, kuris, kaip ir dūmų signalizatorius, skirtas žmonių saugumui užtikrinti. A. Minkevičienės nuotr.

„Ant bangos“

Nors iki prievolės įsirengti dūmų detektorius dar yra pustrečio mėnesio, parduotuvėse šių prekių tenka ieškoti vos ne su žiburiu. Ketvirtadienio popietę „Bikuvos“ prekybos centre buvo likusios vos dvi pakuotės dūmų jutiklių. Parduotuvės darbuotojai sakė, jog pastarosiomis dienomis šias prekes žmonės tiesiog šlavė. Konsultantė Irena Savickienė lentynoje rodė užsilikusius du prietaisus su elementais. Vienoje pakuotėje – du įrenginiai, kainavę 7 eurus su centais, kito gamintojo panašaus įrenginio vienetas kainavo tiek pat. „Visada turėjome šių prekių, nes ir anksčiau detektorius pirkdavo seniūnijos savo gyventojams. Bet tokios didelės paklausos tikrai nebuvo, vos spėjame krauti į lentynas. Kitai savaitei užsakėme kur kas didesnį kiekį, kad visiems užtektų“, – dėstė konsultantė. Dauguma pirkėjų pageidauja gerų, nebrangių ir lengvai sumontuojamų detektorių.

Priešpaskutinį įrenginį (pakuotėje – du vienetai) nusižiūrėjęs Skemų kaimo (Rokiškio kaim. sen.) gyventojas Robertas Svirskis džiaugėsi, kad už kelis eurus įrenginį turės ir sau, ir kaimynui dovanų. „Pritvirtinsiu namo katilinėje. Jei kiltų gaisras, turto detektorius neišgelbės, bet žmogus iš namo spės išbėgti“, – svarstė pirkėjas ir pridūrė, jog žmonės ir be prievartos tokią apsaugą nuo gaisrų galėjo įsirengti.

„Senukų“ prekybos centro vadovas Vytautas Masiulis negalėjo patikėti, kad lentynose nebeliko nė vieno dūmų detektoriaus. „Užsakėme daug, buvo net keturių modifikacijų, kainavo nuo 7 iki 19 eurų. Užsakysime kitai savaitei daugiau. Šiuo metu žmonės labiausiai graibstė vėliavas, jų kotus, bet, pasirodo, ne mažiau ir dūmų detektorius. Liko tik įrenginiai, atpažįstantys smalkes“, – dūmų detektorių paiešką lentynose užbaigė V. Masiulis. Prekybai artimiausiomis dienomis bus pateikta ne tik pačių paprasčiausių, bet ir modernių, prie elektros tinklo prijungtų dūmų jutiklių.

(Daugiau – šeštadienio „Gimtajame…“)

 

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments