Gimtasis Rokiškis Aktualijos Keisis darželių ir mokyklų valgiaraščiai

Keisis darželių ir mokyklų valgiaraščiai

Nuo sausio 1 d. visos ugdymo įstaigos privalės keisti valgiaraščius tiek mokyklose, tiek darželiuose, nes įsigalioja sumažintos kalorijų normos. Dienos normą rekomenduojama sumažinti 200 kalorijų.

920
0

Iniciatyvos „Sveikatai palankus“ vadovė, sveikatai palankaus maisto technologė ir mitybos specialistė, tarpžinybinės darbo grupės vaikų maitinimui gerinti narė Raminta Bogušienė šiandien Rokiškyje ves seminarą apie sveiką vaikų mitybą ir pristatys darželiams bei mokykloms skirtų valgiaraščių ir technologinių kortelių knygą. Šis valgiaraščių ir technologinių kortelių rinkinys suderintas su Sveikatos apsaugos ministerija ir ugdymo įstaigai nebereikės jo papildomai derinti su Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba. Knygoje – valgiaraščiai nuo 1 iki 18 metų vaikams ir net 275 technologinės kortelės bei vaikų mitybos patarimai.

Pasak specialistės, daugelis vaikų maitinimo organizatorių mano, jog jei jų valgiaraščiai suderinti su Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba, atitinka kalorijų kiekį ir teisės aktus, tai viskas yra gerai. Tačiau R. Bogušienė sako, kad tiek pat kalorijų gali turėti sveikatai palankus maistas ir nepalankus, bet pirmasis turės kur kas daugiau vitaminų, mineralinių medžiagų, vertingų riebalų, mažiau druskos, pridėtinio cukraus, daugiau skaidulinių medžiagų, o nepalankus sveikatai gali ne tik to neturėti, bet ir būti užterštas kancerogeninėmis medžiagomis. Jei tokių patiekalų vaikų valgiaraščiuose dauguma, vaikų maitinimas tampa nepalankus sveikatai.

Seminare Rokiškyje mitybos specialistė analizuos naujausius Lietuvos sveikatos apsaugos ministerijos nustatytus reikalavimus darželių ir mokyklų organizuojamam vaikų maitinimui, papasakos, kaip sudaryti valgiaraštį, kad vaikų mityba būtų pilnavertė ir subalansuota, kaip išmokti lengvai ir greitai iš prekių gausos išsirinkti kokybiškiausius ir sveikatai palankiausius produktus. R. Bogušienė taip pat patars, kaip gaminti maistą, kad jame išliktų kuo daugiau maistinių medžiagų bei vitaminų ir nesusidarytų kenksmingų darinių. Be to, specialistė patars, kaip ir ką gaminti, kad maistas būtų ne tik sveikas, bet vaikams patiktų.

anykščių

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie