Elektra. A. Sabaliausko autorinis darbas. GR asociatyvi nuotr.

ESO 2017 m. elektros kainas perskaičiavo po to, kai Valstybinė kainų ir kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK) gruodžio 15 d. padidino viešuosius interesus atitinkančių paslaugų (VIAP) kainas ir visuomeninių elektros energijos kainų viršutines ribas.

Patikslintas paslaugų kainas ESO pateikė Valstybinei kainų ir energetikos kontrolės komisijai (VKEKK). VKEKK paskelbus naujas kainas, skaičiuojama, kad namų ūkio išlaidos elektrai per metus sumažėtų beveik 10 eurų.

„Elektros kainas gyventojams siūlome mažinti jau ketvirtus metus iš eilės. Nuo 2013 metų vidutinė elektros kaina gyventojams jau sumažėjo 22 proc. Kitąmet elektros kainos mažėja dėl mažesnės skirstymo paslaugų kainos, dėl tarptautinių jungčių su Švedija ir Lenkija sumažėjusių elektros įsigijimo sąnaudų. Taip pat teigiamos įtakos turėjo viešuosius interesus atitinkančių paslaugų (VIAP) kainos pokytis”, – sakė ESO Visuomeninio tiekėjo departamento direktorius Ramūnas Kiaulėnas.

Nuo 2017 metų sausio 1 dienos „Standartinio” vienos laiko zonos tarifo plano kainą ESO siūlo mažinti 5 proc., iki 11,4 cento už kWh. Šiuo metu pagal šį planą atsiskaito apie 70 proc. privačių ESO klientų, kurie moka 12 centų už kWh.

ESO klientai, pasirinkę „Standartinį” dviejų laiko zonų tarifo planą, nuo kitų metų mokėtų 12,4 cento (dienos metu darbo dienomis) ir 9,1 cento už kWh (nakties metu ir savaitgaliais). Dviejų laiko zonų tarifo planai rekomenduojami tiems klientams, kurie 30 proc. ir daugiau elektros energijos suvartoja naktimis ir savaitgaliais.

2017 metais „Elektrinių viryklių” tarifo plano vienos laiko zonos kainą siūloma sumažinti 4,2 proc., iki 11,4 cento už kWh.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus