Kazachstano ambasadorius Viktoras Temirbayevas (dešinėje) ir rajono meras Ramūnas Godeliauskas tradiciškai apsikeitė dovanomis. A. Minkevičienės nuotr.

Puikios iškalbos ir šmaikščių išsireiškimų ambasadoriaus prisistatyme nestigo. Jis išdėstė, ko su patarėjais Rokiškyje ieško. Svečius čia labiausiai domina pieno ir mėsos perdirbimas, nes „kazachai labai mėgsta valgyti mėsą ir pieno produktus“.

Metus Kazachstano ambasadoje Lietuvoje dirbantis V. Temirbayevas įsitikinęs, kad tarpvalstybiniai ryšiai tvirčiausi būna nebūtinai tarp valstybių stambiųjų  partnerių, dažnai perspektyviau bendradarbiauti atskiriems regionams ar miestams. Jis pašmaikštavo, kad Rokiškis galėtų vystyti partnerystę su kurio nors Kazachstano nedideliu miestu, kuriame… 2 milijonai gyventojų. Išklausęs rajono mero Ramūno Godeliausko pasakojimo, kad mūsų rajonas, nors ir yra pasienyje, bet turi gerą strateginę geografiją: net trys tarptautiniai oro uostai – už pusantro šimto kilometrų, Klaipėdos uostas – trys valandos kelio, o Portugaliją, pavyzdžiui, galima pasiekti per geras 3 val., ambasadorius sakė, jog jie į žvejybą važiuoja daugiau nei 500 km ir atstumas neatrodo didelis.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie