blank
Arūnas Bimba pamėgo poilsį senelių sodyboje, kuri priartina jį prie gamtos ir natūralumo. R. Grigalienės nuotr.

Rožės – legendose

Pirmiausia pasakojimą apie rožes vyras pradeda nuo istorijų – esą dar prieš mūsų erą rožės buvo auginamos Kinijoje ir Indijoje, apie jas pasakojimus kūrė graikai ir romėnai, kurie rožes išplatino žemėse, besidriekiančiose jų karo ir prekybos keliais. Graikai laikė rožes dievo dovana. Vienas Antikos poetas sukūrė mitą, kad rožė gimė iš baltų putų, kuriomis buvo padengtas Afroditės kūnas. Romoje buvo rengiamos rožių šventės, šios gėlės naudotos įvairiomis, tiek liūdnomis, tiek džiaugsmingomis, akimirkomis. Pasitinkant nugalėtojus, gerbiamus žmones, būdavo barstomi rožių žiedlapiai.

Pildė senelių gėlyną

Arūnas domisi rožėmis jau daug metų. Jis papasakojo, kad tada, kai maždaug prieš 9 metus pradėjo važinėti į šią sodybą iš Kauno, buvo likę keli krūmai senelių sodintų rožių. Tada jis ėmęs rožyną pildyti naujais sodinukais. Paskutiniu metu, kaip jau minėta, pievoje prie namų vasarą ir ankstyvą rudenį žydi pusantro šimto rožių krūmų. Rožynas gausiausiai žydi liepos mėnesį. Iki šiol rožes Arūnas naudojo puokštėms, rožių žiedlapių arbatai, išsivirė šiek tiek uogienės. Kaunietis, dievinantis natūralią gamtą, sako, kad rožių žiedlapių arbata pasiteisino – ji yra malonaus kvapo ir salstelėjusio skonio.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Komentuoti
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Pėtras
Pėtras
2023 24 kovo 9:51

Gali ponas skrist i savo Kauną atgal mum Panemunėly kavenskų ir vpš suvalkiečių su dzukais nereikia nors ju ir privisę jau ir nors net nepageidavom mes jūsų

Rekomenduojami video: