Gyvenime yra ir svarbesnių dalykų
Gustė Mickytė
Šaulė
Iš esmės tam pritariu, nors tikrai bus sportininkų, kurie sugebės apeiti tai. Visgi, manau, turėtų būti tam tikros išimtys, juk sportininkas negali pasirinkti savo gimtinės ir, jei jis nepalaiko ar net priešinasi Rusijos ginkluotai agresijai prieš Ukrainą, jam yra vis tiek neleidžiama dalyvauti varžybose. Kiekvienas sportininkas turi „fanų“ bazę, kurie jį palaiko, myli ir seka, tad sportininkas, išsakydamas savo nuomonę viešai ir priešindamasis karui Ukrainoje, skatintų taip elgtis ir kitus. Tik neaišku, kas jo lauktų gimtinėje…
Atsakyti reikia visiems
Svajūnas Šaknys
Fitneso atstovas
Aš visu šimtu procentų tam pritariu. Joks Baltarusijos ar Rusijos sportininkas negali dalyvauti tarptautinėse varžybose, net ir su neutralia vėliava. Aš esu prieš karą, žudymą ir beprasmį puolimą. Nors ir tikiu, kad yra minėtų šalių sportininkų, kurie nepritaria karui ir šalių veiksmams, bet manau, kad už tai atsakyti reikia visiems, nes žūsta niekuo dėti žmonės.
Aš pats atsisakyčiau bet kokio rango varžybų, jei jose dalyvautų Baltarusijos ar Rusijos sportininkai.
Sąlygų „noriu, nenoriu“ negali kelti
Simas Baltrūnas
Ledo ritulininkas
Aš rezoliucijai pritariu ir esu griežtai prieš karą. Jei tos šalies sportininkas atvirai išsako nuomonę, kad jis politinėje ar sporto tarptautinėje arenoje palaiko savo šalį, aš su juo nenorėčiau turėti jokių reikalų ar susitikimų bet kokioje formoje.
Jei tektų rinktis, ar dalyvauti turnyre, kuriame bus komandos iš Baltarusijos ar Rusijos, ir tai būtų tik mano pasirinkimas, aš nedalyvaučiau, bet komandiniame sporte truputį situacija sudėtingesnė.
Ne Lietuvos sportininkai turėtų stovėti nuleidę galvas
Giedrius Kublickas
Šaulių treneris
Vienareikšmiškai pritariu. Juk tokių rezoliucijų esmė – parodyti savo poziciją šalių agresorių sportininkams, kad jie yra nepageidaujami. Ir tikslas yra uždrausti dalyvauti tų šalių, o ne mūsų sportininkams.
Visų pirma reikia dėti visas pastangas, kad šalių agresorių sportininkai nedalyvautų varžybose. Turėtų susivienyti visos sporto federacijos, laikytis vieningos pozicijos ir neleisti Rusijos ir Baltarusijos sportininkams dalyvauti. Galutiniu atveju, žlugus visoms iniciatyvoms, reikia apsvarstyti mūsų sportininkų dalyvavimą, bet tai turėtų spręsti federacijos.
Sportas tampa politiniu ginklu
Nojus Čypas
Jėgos trikovės atstovas
Dėl rezoliucijos dvejopi jausmai. Viena vertus, pritariu, nes leidimas dalyvauti Baltarusijos ir Rusijos sportininkams bet kokia forma (neutraliai ar ne) reikštų, kad mes iš dalies pateisiname karą, o šis sprendimas parodo, kad esame prieš tai. Visgi, žvelgiant iš sportininko perspektyvos, kuris galbūt su karu neturi nieko bendra, turi didelį potencialą, ruošiasi visą gyvenimą ir galbūt yra atsisakęs kraugeriškų tos valstybės vertybių, būtų neteisinga vien tik dėl tautybės uždrausti jam dalyvauti sporto renginiuose. Tai yra ganėtinai liūdna, nes sportas tampa politiniu ginklu ir taip gali nukentėti nekaltas sportininkas.
Išsamesnius komentarus skaitykite „Gimtajame…“