blank
nuotr.15min.lt. Šaltinis www.15min.lt

Užsieniečių dar nebuvo

Viena festivalio organizatorių Birutė Bagdonienė „Gimtajam…“ sakė, jog šių metų „Vaidiname žemdirbiams“ – didesnis teatrų skaičiumi. Be jau įprastų ir pažįstamų rokiškėnams teatrų, pirmą kartą festivalyje dalyvauja „Idioteatras“, „Teatriukas“ ir dar keletas naujokų. Be to, iki šiol nėra buvę, kad konkursinėje programoje matytume užsieniečius – italų šokio teatrą  „Life“ (pernai festivalyje ukrainiečiai vaidino tik svečių teisėmis, į prizus nepretendavo). Buvusio direktoriaus Eriko Druskino idėja pakviesti į „Vaidiname žemdirbiams“ italus šokėjus daugelio sutikta nepalankiai, o pirminėje afišoje atsiradęs prierašas „Venecijos dienos“ – išjuoktas. Taigi oficialus  festivalio pavadinimas lieka nepasikeitęs. Organizatoriai šią žemdirbišką tradiciją kelerius metus sieja su Žemės ūkio ministerijos parama. Tiesa, šiemet ministerija neskyrė paramos „Vaidiname žemdirbiams“.

B.Bagdonienė sakė, jog kitos tradicijos nelaužomos: bus įvairios tematikos pastatymų – ir komedijų, ir tragedijų, ir Šekspyro, ir Moljero. Šiemet ypač daug šokio spektaklių. Kaip įprasta, bus rodoma keletas visiškai šviežių pastatymų. Teatro gurmanai patenkinti, kad galės pamatyti Oskaro Koršunovo, Valentino Masalskio, Aido Giniočio spektaklius. Festivalio scenoje matysime ne vieną Lietuvos teatro pažibą: Kostą Smoriginą, Iloną Balsytę, Ingą Norkutę, Ramūną Cicėną, Olitą Dautartaitę, Ligitą Kondrotaitę, Darių Meškauską ir kitus. Kai kurie spektakliai, į kuriuos bilietai buvo išpirkti pirmiausia, Rokiškyje šiemet bus vaidinami du kartus.

Vyrai – geriausi vertintojai?

Šiemet viena iš premjerų – praėjusio festivalio žiuri pirmininko Gyčio Padegimo spektaklis „Alksniškės“  – pasakojimai apie Kazį Grinių. „Gimtojo…“ žiniomis, G. Padegimą (nors jis pats pristato savo kūrinį) buvęs centro vadovas E. Druskinas vėl buvo pakvietęs į vertinimo komisijos  pirmininkus. Tiesa, šis susitarimas paskutinėmis dienomis prieš festivalį buvo atšauktas ir į žiuri surinkti saviškiai. Įdomu tai, kad vien vyrai: rajono savivaldybės Kultūros, turizmo ir ryšių su užsienio šalimis skyriaus vedėjas Petras Blaževičius, advokatas Vytautas Sketeris, dailininkas Rimvydas Pupelis, verslininkas Leonardas Šablinskas, režisieriai Eligijus Daugnora bei Jonas Buziliauskas ir Choreografijos mokyklos direktorius Arūnas Skardžius.

Plačiau skaitykite ketvirtadienio „Gimtajame…“

Rokmelsta
Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Comment
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Inline Feedbacks
View all comments
Smalsutis
2017 23 vasario 13:48

Puiku, bus mažiau incidentų.