Dauguma kriauniečių balsavo už tai, kad naujos kapinės būtų sklype su šuliniu. V. Bičiūnaitės nuotr.

Neįtiko, nes šlapia

Kapinių plėtros istorija tęsiasi bene antrą dešimtmetį. Mažėjant vietos senosiose Kriaunų kapinėse, rajono savivaldybė ir seniūnija pasirūpino, kad dešinėje kapinių pusėje būtų formuojamas naujas, jų plėtrai skirtas sklypas. Jis pradėtas formuoti apie 2008 m. Jame atlikti melioracijos darbai, iškastas šulinys, teritorija apsodinta eglutėmis. Kadangi tai žemesnė vieta nei ant kalnelio stovinčios senosios kapinės, kilo diskusija ir pasipiktinimas, jog mirusieji neva bus laidojami vandenyje, todėl ta vieta netinka.

Ieškojo, kur geriau

Kai kurie gyventojai ir bendruomenė pradėjo ieškoti kitų išeičių. Šalia kapinių, tik jau kairėje pusėje, esantį savo sklypą šiam tikslui dovanojo kriaunietė Janina Jočienė. Sklypas yra aukštesnėje vietoje, todėl tikėtasi, kad jis nebus vandeningas. Dovanotame sklype 2020 m. atlikta melioracija, po metų pastatytas medinis kryžius.

Sausiau ten, kur eglutės

Tačiau ginčai, į kurią pusę plėsti kapines, netilo, nes nesutapo bendruomenės ir seniūnijos bei vieną ar kitą pusę palaikančiųjų nuomonės ir požiūriai. Todėl šių metų balandžio viduryje vykusioje gyventojų sueigoje nuspręsta apžiūrėti abu sklypus, juos pakasinėti ir savomis akimis įsitikinti, kuris sausesnis. Taip ir padarė. Tyrime dalyvavo abiejų suinteresuotų pusių žmonės, iš viso 14. Prieita išvadų, jog tinkamesnis yra dešinėje pusėje esantis, eglutėmis apsodintas sklypas.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
6 Komentarai
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Laisvas zmogus
Laisvas zmogus
2022 23 gegužės 8:04

Ir kiek tas durnių laivas gali plaukioti po Kriaunas su idiene ir driskiene priešakyje ir kiršinti gyventojus,, žmonės gerieji susiimkit ir paskandinkit arba bent jau pasiūskit,,, kaip tą rusų laivą pasiuntė ukrainiečiai

Nuomonė
Nuomonė
2022 29 gegužės 18:25
Atsakinėti į  Laisvas zmogus

Aš manau, kad vadinasi tas ,,durnių laivas,, kaip jūs jį pavadinote, pagal juos, tai ,,Skaldyk ir valdyk,, O jeigu ne pagal kapitono norą vyksta kazkas, tai notą(novelę) pateikia visiems. Vien vėliava jų ką reiškia – trys peiliai, panaši man į piratų vėliavą, tik 21a. Patobulinta ir pagražinta. Patys sugalvojo, sukūrė. Ir visiems pristatė, tik susimokėti liepia kitiems.
Man patiko jūsų nuomonė, laisvas zmogus. O jiems jų Ilicius paliko paliepimą, mokytis, mokytis, ir dar kartą mokytis.😅 arba kaip pone rašė: dirbau dirbu ir dirbsiu. Sėkmės moksluose ir darbuose jiems.🤣

Ragana Adelė
Ragana Adelė
2022 16 gegužės 21:23

Užuojauta gerbiamai seniūne jums. Stiprybės jums nelengvame Kriaunų seniūnės pareigose. Šita ,,staselės partija,, ilgai drąskysis, nes sesutę Gražinutę bendruomenės pirmininkas neprakišo į seniūnes, oi patikėkite kiek meldėsi žmonių, kad tik giminaitė nebūtų seniūnė. Trečdalis kaimo tai tikrai. Tai dabar viskas ,, staselės partijai,, bus tik blogai. Neįmanoma jiems įtikti bus. Tik paguoda ta, kad žmonės jau nebetyli, o sako kas nepatinka. Rajono valdžia gal jau pamatė kokie jie ,, minkšti ir pūkuoti,,??? Oi kiek dar novelių pirmininkas prirašys, kas negerai ir kas nepatinka. Bus visa novelių knyga, kriaunos ne pagal ,, stalės partijos, norus. Vėliava su peiliais sukūrė jie ilgai… Skaityti daugiau »

Klausimas
2022 17 gegužės 14:52
Atsakinėti į  Ragana Adelė

Kodėl Adelė ,ne Audronė?

Stasė Idienė
Stasė Idienė
2022 18 gegužės 10:24
Atsakinėti į  Klausimas

Atsakau. Todėl, kad bijo viešumos. Blogiau negali būti, kai žmogus pavirsta kurmiu – lindi, šliaužioja, skundus rašo. Patys nelaimingiausi. 44 metus savo gyvenimo atidaviau Kriaunų krašto žmonėms savo darbu. Džiaugiuosi, kad neteko patirti baimės jausmo. Visada išlikau savimi. Dirbau,dirbu ir dirbsiu vardan tiesos.

Nuomonė
Nuomonė
2022 18 gegužės 14:47
Atsakinėti į  Stasė Idienė

Manau galimai, kad žinai kas mokytojai policiją iškvietė? Sūnaus draugui policiją? Kas Danduolę skundė?
Kas Rasą skundė?
Kas dabar po rajoną su skundais laksto?
Puiku, kad viską žinai.
Linkiu ir toliau būti sveikai, pilnai energijos ir žinių. Į sveikatą su savo žiniomis linkiu likti. O kas ko bijo, tau geriau žinoti.

Rekomenduojami video: