R. Kilkaus nuotr.

Atveria duris

Didžiausias Baltijos šalyse statybos, remonto ir buities prekių parduotuvių tinklas „Kesko Senukai“ ketvirtadienį atvėrė prekybos centrų duris. Tokiu pat pavyzdžiu pasekė „Moki-veži“, „Bikuva“ ir kiti centrai.

Duris atvėrė Rokiškio sėklų parduotuvės, o ketvirtadienį Rokiškio turgaus teritorija buvo apytuštė – vienas kitas prekiautojas ir pirkėjas.

Nustatė saugumo sąlygas

Vyriausybė trečiadienį pritarė pirmajam karantino priemonių planui. Nutarta karantino ribojimų netaikyti parduotuvėms, į kurių patalpas patekti įrengtas atskiras tiesioginis įėjimas iš lauko pusės ir kurių patalpose ribojamas klientų srautas. Prekybos vietose turi būti užtikrinamas ne mažesnis nei 10 kv. m vienam pirkėjui tenkantis prekybos plotas arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau nei vienas pirkėjas. Prie įėjimo turi būti pakabintos pirkėjų rankų dezinfekcijai skirtos priemonės, vienkartinės pirštinės.

Pramogų ir prekybos centruose ar kitose vietose esančių ne maisto parduotuvių, kurios neturi atskiro tiesioginio įėjimo iš lauko, veikla ir toliau draudžiama.

Senjorams išeiti iš namų dar nepatartina

Sveikatos apsaugos ministerija primena, kad rizikos grupės asmenims ir toliau reikėtų vengti lankytis prekybos vietose. Senjorams tebegalioja rekomendacija iš namų eiti tik būtinais atvejais, kai maistu ar vaistais negali pasirūpinti artimieji ar savanoriai.

Parduotuvės įpareigotos prie įėjimo pateikti informaciją, kad jose nerekomenduojama lankytis rizikos grupės žmonėms, t. y. vyresniems nei 60 metų ir turintiems lėtinių susirgimų kaip. Be to, tokiems žmonėms nerekomenduojama dirbti ir prekybos vietose.

Prekybininkams rekomenduojama matuoti visų pirkėjų kūno temperatūrą prie įėjimo ir neįleisti tų pirkėjų, kuriems pasireiškia karščiavimas – 37,3 °C ir daugiau – ar kurie turi ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių – karščiuoja, kosėja, čiaudi, sloguoja, jiems pasunkėjęs kvėpavimas.

 

 

 

 

 

 

2
Rašyti komentarą

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Zenonasalina Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
alina
alina

Ir visi rėkte rėkia, kad neturi pinigų maistui??

Zenonas
Zenonas

Aleina, o kas tie visi? Kaip tik daugiau pinigų likę – planuoju lengvą remontą. Pailsėjau.