blank
A. Stanio nuotr.

Prisijuokavo

„Man visada patiko įvairūs radijo bangomis valdomi modeliai, pagaudavau save bežiūrintį RC modelių videoklipus „YouTube“ platformoje. Rimtesnio hobio pradžia vadinu žmonos dovaną Kalėdų proga. Vaikščiojome po prekybos centrą ir ji manęs paklausė, ko norėčiau šios šventės proga. Juokais pasakiau, kad vieno iš radijo bangomis valdomų automobilių. Taip ir prisijuokavau, būtent tą modelį man ir dovanojo“, – juokiasi A. Vaitiekūnas.

Kaip pasakoja pašnekovas, nors automobilis nebuvo brangus ar ypač geras, didelį įspūdį paliko jo manevringumas ir didelis greitis. Būtent ši žmonos dovana „apsargdino“ Audrių RC modelių liga.

„Nuo 2019-ųjų Kalėdų viskas ir prasidėjo. Vėliau jau norėjosi ir galingesnės, ir greitesnės, ir geresnės… Šiuo metu turiu apie 11 įvairiausių modelių. Juo pardavus, išeitų neblogas tikras automobilis…“ – juokiasi pašnekovas.

Prieinamas, bet nepigus hobis

A. Vaitiekūnas pasakoja, kad puikiausiai galima važinėti ir RC automobiliais, kainuojančiais apie šimtą eurų, norintieji geresnio turėtų pasiruošti išleisti kur kas daugiau.

„Kaip ir tikri automobiliai, čia yra įvairiausių modelių, skirtų skirtingoms dangoms, važiavimams ir pan. Štai vadinamieji „Crawleriai“ skirti važinėti akmenimis ir įvairiais kitais nelygumais. Yra ir „driftui“, arba šonaslydžiui, ar tiesiog žvyro skirtų modelių. Automobiliai varomi skirtingais varikliais: elektriniu, vadinamuoju „nitro“, ar benzininiu. Paprastai tariant, kiekvienas gali rasti tokį, kuris jam patiks. Geresni automobiliai kainuoja nuo 300 eurų, o geriausi – netgi tūkstančius. Kišenę teks patuštinti. Verta atkreipti dėmesį ir į naudotus, bet prižiūrėtus automobilius. Geriau nusipirkti gerą naudotą, nei pigų naują. Geresni modeliai turi tepalinius amortizatorius, geresnius variklius, įvairių karbono detalių, geresnes padangas ir t. t. Tačiau ir jie po šuolių ar virtimų lūžta. Kai kurios įvairios detalės kainuoja kaip ir tikro automobilio, pvz., du ratlankiai su padangomis gali atsieiti apie 60 eurų“, – pasakoja pašnekovas.

Karantinas pakišo mintį

Pašnekovas pasakoja, kad pirmaisiais modeliais važinėjo kur papuola.

„Kur tik neteko važinėti: ir prie bažnyčios, ir „Velykalnyje“, ir prie dvaro, ir tiesiog laukuose. Tačiau šios vietos greitai pabodo, tad pradėjau domėtis, kur Lietuvoje galima pasivažinėti. Vadinamąją lauko trasą radau tik Kaune. Nuvykau ir išbandžiau, patiko. Tik ji nebuvo „legali“, kiek žinau, šiuo metu jos nebėra“, – pasakoja A. Vaitiekūnas.

Karantino sustabdytas gyvenimas pakišo mintį – įsirengti trasą čia, Rokiškio rajone.

„Išsikalbėjome su pažįstamu, kuris turi traktorių. Trasą numatėte šalia namų, Miegonyse, netoli Rokiškio medelyno. Kibome į darbą ir po poros savaičių jau turėjome rezultatą. Nuo pirmųjų bandymų praėjo daugiau nei metai, per tą laiką trasą nuolat tobulinau, ir šiuo metu vyksta įvairūs pakeitimai. Tai pastebi atvykstantieji jos išbandyti. Šiuo metu trasos ilgis apie 200 metrų, tai vienintelė tokio tipo trasa visoje Lietuvoje. Džiaugiuosi, kad čia susirenka žmonės iš įvairiausių Lietuvos kampelių“, – pasakoja. A. Vaitiekūnas.

Kviečia visus

Nors pašnekovas ant vienos rankos pirštų suskaičiuoja bendraminčius rajone, Lietuvoje šis hobis populiarus.

„Kur kas daugiau RC modelių gerbėjų yra didesniuose miestuose, tad mano planas – organizuoti jų susitikimą, galbūt net surengti varžybas. Mielai kviečiu ir visus norinčius išbandyti šį hobį, atvažiuokite, papasakosiu apie viską, kas jus domina, išbandyti parūpinsiu keletą modelių. Galbūt atsiras daugiau mėgėjų ir pačiame Rokiškyje. Su manimi susisiekti ir sekti visas naujienas galite „Facebook“ paskyroje „RC Rokiskis“, – pasakoja A. Vaitiekūnas.

Išsamiau skaitykite antradienio „Gimtajame…“

 

 

Rokmelsta
Subscribe
Informuoti apie
guest
2 Comments
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Inline Feedbacks
View all comments
Saulė
Saulė
2021 23 gegužės 16:18

Niekaip neišaugančių iš vaikystės vyrukų pomėgis.. :-))

Karolis
Karolis
2021 21 gegužės 0:41

Go go go