Nacionalinio kraujo centro nuotr.

NKC donorų organizatorius Donatas Šniutė „Gimtąjį…“ informavo, jog visos NKC išvykos yra atšauktos. „Didžiausias prašymas donorams – atvykti į stacionarius kraujo centrus“, – informavo D. Šniutė.

Anot pašnekovo, pagrindiniai NKC centrai veikia Vilniuje, Kaune, Šiauliuose, Klaipėdoje ir Panevėžyje.

Kaip praneša NKC, nors planinės operacijos kol kas nevyksta, kraujo nuolat reikia neatidėliotiniems ir gyvybiškai svarbiems atvejams – žmonėms po nelaimingų atsitikimų, traumų, nudegimų, taip pat gimdymo metu, kraujo vėžiu ir kitomis sunkiomis ligomis sergantiems pacientams. Liko vienintelė galimybė telkti donorus stacionariuose padaliniuose.

Taip pat svarbu žinoti: kraujo gali duoti tik visiškai sveiki ir puikiai besijaučiantys žmonės, turintys 18 metų. Kraujo donorystė negalima, jei paskutines 28 dienas asmuo lankėsi bet kurioje užsienio šalyje, net jeigu jokių peršalimo simptomų nejaučia. Šiems asmenims užeiti į NKC patalpas griežtai draudžiama. Kraujo donorystė negalima asmeniui, jei jis įtaria galimai kontaktavęs su COVID-19 užsikrėtusiais žmonėmis. Į kraujo centrą nerekomenduojama atvykti su mažamečiais vaikais, didelėmis žmonių grupėmis. Rekomenduojama išankstinė registracija.

NKC yra laikomasi visų Pasaulinės sveikatos organizacijos, Lietuvos sveikatos apsaugos ministerijos ir Vyriausybės reikalavimų bei rekomendacijų, siekiant užtikrinti donorų bei darbuotojų saugumą. Duoti kraujo yra visiškai saugu.

 

 

 

azija

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie