A. Dagio archyvo nuotr.

Tikrosios mėgsta karštį

Picų tėvynėje Italijoje priimta sakyti, kad visos picos yra skirstomos į dvi rūšis: tikras itališkas ir visas kitas. Rokiškio picerijos „Pipirini pizza“ vienas iš vadovų Audrius DAGYS (nuotr.) irgi kategoriškas: tikroms picoms kepti reikalinga krosnis, o orkaitėje išsikepsite tik kažką panašaus į picą arba fokačiją (plokščia itališka duona, kepama iš mielinės tešlos ir dažnai skaninama įvairiais pagardais – aut. past.).

Pica kepama mažiausiai 290 laipsnių karštyje. Namų sąlygomis išeitimi gali tapti lauko krosnis. Jei jūsų orkaitėje įmanoma pasiekti tokią temperatūrą, to nepakanka, reikia turėti picos akmenį ir ližę. „Namų sąlygomis iškočiotas padas perkeliamas ant ližės, paskui – ant orkaitėje įkaitinto akmens. Nors žmonės prisigalvoja ir kitų perkėlimo būdų… Picų krosnys – atskira filosofija. Dar duodu patarimą – padažui negalima naudoti kečupų, tik trintus pomidorus“, – kalbėjo A. Dagys.

„Pipirini pizza“ picerijose siūlomos plonapadės, storapadės ir Niujorko stiliaus picos. Jų padai išsukami rankomis, o ne spaudžiami volais. A. Dagio mėgstamiausia „Florentino“ su česnakiniu padažu. Kuo išsiskiria Niujorko stiliaus picos? Jų pade šiek tiek daugiau tešlos, dėl to sotesnės, be to, padas kepamas dviem etapais – iš pradžių ant perforuotų grotelių, po tam tikro laiko – ant akmens, todėl tampa traškesnis.

Į picų sudėtį įeina ir vienas Rokiškio sūrių. „Dar prieš pandemiją vienas picerijų tinklas pradėjo reklamuotis, kad deda sūrį „Mozzarella“. O mes kietąjį Rokiškio „Mozzarella“ naudojame seniausiai, juk mes rokiškėnai!“ – akcentavo A. Dagys, kviesdamas užsisakyti picų į namus.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Rekomenduojami video: