blank
„Gimtojo...“ redakcijoje lankėsi ir su redaktore Nida Šulciene bendravo Uracho kunigaikštis, Viurtembergo grafas Inigo fon Urachas (kairėje) ir Lietuvos karalystės rūmų asociacijos vadovas Stanislovas Švederas. J. Kačerausko nuotr.

Rokiškyje apsilankęs Inigo fon Urachas yra tiesioginis paskutinio Lietuvos karaliaus Mindaugo II palikuonis. Jo titulas – Uracho kunigaikštis, Viurtembergo grafas. Pokalbio metu kunigaikštis sakė, kad turėjo svajonę Lietuvoje įsigyti miško, nes pats yra baigęs miškotvarkos mokslus – miškininkas. Kol kas šio sumanymo įgyvendinti nepavyko. Kiek kartų lankėsi Lietuvoje, tiksliai suskaičiuoti jau negalintis, tačiau po kartą per metus atvykstantis.

Rokiškyje kunigaikštį lydėjo Lietuvos karalystės rūmų asociacijos vadovas Stanislovas Švederas. Jis sakė, kad šis vizitas susijęs su tuo, kad šiais metais Rokiškis yra Lietuvos kultūros sostinė, todėl norėta svečiui parodyti šį kraštą.

„Buvome priimti rajono savivaldybėje, lankėmės Rokiškio Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčioje, Krašto muziejuje“, – sakė S. Švederas.

Kunigaikštis apsilankė ir „Gimtojo…“ redakcijoje, kur prie arbatos puodelio buvo prisiminta ne tik karaliaus Mindaugo II istorija, bet ir diskutuota, ar monarchija nėra praeities reliktas.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

 

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: