Mantvydas STANYS ir Audrius KUBLICKAS

Nebegalės atidėti

Karo prievolės reformoje numatoma, kad, kitaip nei anksčiau, privalomosios tarnybos jaunuoliai negalėtų atidėti. Vadinasi, karinis parengtumas būtų privalomas ir studijuojantiems jaunuoliams.

Visgi pažymima, kad studentai galėtų pasirinkti labiausiai priimtiną tarnybos formą: stabdyti studijas ir atlikti 9 mėnesių tarnybą arba studijuoti ir atlikti karinę tarnybą dalimis savaitgaliais, vasaros atostogų metu.

Jauni žmonės, įgiję Lietuvos kariuomenėje trūkstamas profesijas (tokias kaip įvairių sričių inžinieriai, gydytojai, IT specialistai ir kiti), į tarnybą būtų šaukiami ne vėliau kaip 2 metus po studijų baigimo.

Ką apie pakeitimus mano rokiškėnai?

Mantvydas STANYS

Sprendimai yra geri, būtų mažiau šansų išsisukti nuo privalomosios karinės tarnybos. Žmonės turi galimybę pasirinkti, kokiu metu tarnybą atlikti. Tai yra didelis privalumas. Nesutikčiau su tarnybos trumpinimu, per trumpesnį laikotarpį būtų sunku kaip reikiant įsisavinti žinias. Gyvename neramiu metu, kiekvienas jaunuolis privalo būti susipažinęs su Lietuvos kariuomene, struktūra, veikimo principais. Net pradinės žinios kilus konfliktui sumažintų paniką.

Audrius KUBLICKAS

Konkrečios nuomonės apie pokyčius kol kas neturiu, dar daug nežinomųjų ir viskas atrodo painokai. Tokie pokyčiai, panašu, yra pasiruošimas privalomam šaukimui į karo tarnybą iš karto po mokyklos baigimo. Žinau tik viena, kad kariuomenė žino ką daro ir ko jai reikia, kad užtikrintų šalies gynybą.

Anonimas

Visi šie sprendimai – puikūs. Dabartinėje situacijoje, kai šalia mūsų vyksta karas, mums itin svarbu stiprinti savo šalies gynybą, kelti gyventojų patriotizmą ir visomis išgalėmis stengtis, kad,  jeigu kas nutiktų, būtume pasiruošę priešo atakoms. Netgi  perėjimas prie privalomojo šaukimo būtų labai sveikintinas žingsnis.

Išsamiau skaitykite “Gimtajame…”

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: