Kalviai ruošiasi švęsti Vasario 16-ąją. R. Keliuotytės nuotr.

Pasirodo, šį Lietuvos valstybingumo simbolį vietos žmonės iš sniego nulipdė prieš pora savaičių, todėl artėjant Vasario 16-ajai teko Gediminaičių stulpus šiek tiek pakoreguoti ir padailinti.

Kalviškiai švęsti Vasario 16-ąją prie Gediminaičių stulpų pakvietė ir Lietuvos prezidentę – išsiuntė jai laišką.

Šventės programa paprasta, žvaigždžių nebus ir pinigų jokie fondai jai neskirs, bet tai nereiškia, kad prasčiau bus švenčiama ar mažiau linksma. Kalviškiai šalia kultūros centro iškels Lietuvos vėliavą ir, dainuodami lietuviškas dainas, patrauks ant Kalvių kalno – to, kur stovi iš sniego nulipdyti Gediminaičių stulpai. Čia bus uždegtas laužas, skambės dainos – nuoširdu, patriotiška ir labai kūrybinga.

Gediminaičių stulpai – vienas svarbesnių Lietuvos valstybingumo simbolių, tai valdančiojo valdovo simbolis, naudotas Gediminaičių ir Jogailaičių valdovų. Pirmasis žinomas jų panaudojimas – 1397 m. Vytauto antspaude. Vėliau Vytautui pavaldūs pulkai žygiavo su šiuo ženklu žymėtomis vėliavomis Žalgirio mūšyje.

azija

1
Rašyti komentarą

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Dedzius Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Dedzius
Dedzius

Valiaus Kazlausko koalicijos “ Už laisvę augti“ narių eilinė provokacija.Pažiūrėkite koalicijos sąrašo, atspausdinto Rinkimų komisijos informaciniame leidinyje, pirmas dvi eilutės,ir viskas tampa aišku.