Bronius Medinis. Redakcijos archyvo nuotr.

Ką žada broliai miegaliai?

Liepos 10-oji – Septynių miegančių brolių diena. Nuo seno tikima: jei šią dieną nuolat lyja, lietus pliaups septynias dienas, o gal net septynias savaites. Jei šią dieną nelyja – gresia ilga sausra.

Pirmadienį dangus apsitraukė pilkuma ir pabiro smulkaus lietaus. „Lietaus šią vasarą labai šykščiai… Šią savaitę dvi dienas – ketvirtadienį ir penktadienį – turėtų daugiau iš debesų iškristi. Bet ir tai – tik iš pavienių, slenkančių siaurais ruoželiais. Negausiai bus, bet augalams neleis numirt. Naudos daug neduos, nes žemė giliai išdžiuvusi. Anksčiau buvęs lietus daug kur iškrito vos lašais, kaip nuo kunigo krapylos…“ – apie šios vasaros sausrą ir prognozes dėstė B. Medinis ir lietaus laukiančius paguodė Vokietijos kolegų prognozėmis apie Lietuvon atslenkantį lietų.

Kaltos Ukrainos stepės…

Pasak orų žinovo, tikėtina, kad liepos 12-ąją dangų užklos gausesni lietaus debesys, bet lietus bus trumpalaikis ir jo ne visiems regionams klius. „Šios vasaros ciklonai įdomūs: iš Ukrainos stepių koks susisukęs atslenka, bet stepės nelabai daug vandens turi, tad ir ciklono atnešti debesys nevandeningi. Cirkuliacija nusistovėjo – pas mus vyrauja sausi šiaurės pietų srautai, lietinga Anglija šią vasarą kepa, o Japonija skęsta. Žemėje vandens yra nei daugiau, nei mažiau: iš vienų jį paima, kitiems atiduoda. Matyt, toks pasiskirstymas įvyko, šįkart mums lietaus mažai kliuvo“, – sakė  B. Medinis.

(Daugiau – antradienio „Gimtajame…“)

 

bangenis

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie