blank
J. Kačerausko nuotr.

Kiekvienas 2019-ųjų mėnuo kvietė miestiečius ir svečius į vis kitus kultūros vingius – teatro, šokio, muziejininkystės, dailės, etnokultūros, vizualiųjų menų, dvarų kultūros, muzikos ir literatūros.

Dvylika mėnesių trunkančio projekto programas vykdė Rokiškio kultūros ir švietimo įstaigos: Krašto muziejus, J. Keliuočio viešoji biblioteka, Turizmo ir tradicinių amatų informacijos ir koordinavimo centras, Choreografijos mokykla, R. Lymano muzikos mokykla, Jaunimo centras, Kūno kultūros ir sporto centras.

Rokiškį garsino ir garsina kultūros sostinės ambasadoriai – žymūs kultūros ir meno kūrėjai bei visuomenės veikėjai, kilę iš Rokiškio krašto. Keletas iš jų: Lietuvos vyriausiasis Senelis Kalėda – Arvydas Bagdonas, ypatingo balso savininkas, baritonas, Kauno valstybinio muzikinio teatro solistas, daugybės tarptautinių konkursų laureatas Andrius Apšega, muzikė smuikininkė, Paryžiaus styginių kvarteto „Elysee String Quartet“ narė Justina Zajančauskaitė. Ji kartu su mumis kurs ypatingą Kultūros sostinės metų palydų šventę. Prisijungs kraštietės – choreografė, A. Cholinos trupės šokėja Ieva Balčiūnaitė bei populiariosios muzikos atlikėja Martyna Janulionienė. Šventinėje programoje kartu su šiais profesionaliais atlikėjais pasirodys  Choreografijos mokyklos ir R. Lymano muzikos mokyklos mokiniai bei Kultūros centro kolektyvų nariai.

Iškilminga kultūros sostinės uždarymo ceremonija prasidės lapkričio 29-ąją, penktadienį, 17 val. 20 min. misterija „Saulės išvadavimas“. Ceremonijos pabaigoje rajono savivaldybės meras Ramūnas Godeliauskas kultūros sostinės simbolį iškilmingai perduos Trakų rajono savivaldybės merei Editai Rudelienei.

Iš dvaro Lietuvos vyriausiasis Senelis Kalėda su palyda kalėdiniu traukinuku iškilmingai keliaus link Nepriklausomybės aikštės, kur bus įžiebta šiemet pirmoji Lietuvoje Kalėdų eglė.

Rokiškėnus bei svečius kvies kalėdinis miestelis su dvi dienas veiksiančia muge Nepriklausomybės aikštėje. Šalia spindinčios miesto eglės išgirsime ne tik puikią nuotaikingą muziką, bet ir galėsime jaukiai pasišildyti – lankytojų lauks keturi kalėdiniai nameliai, kviesiantys paragauti blynų, kvapnios arbatos ar karšto vyno. Aikštėje mažųjų lauks veiklos su animatoriais.

Pirmą kartą Rokiškyje į šventinę žiemos kelionę išriedės Kalėdų traukinukas. Tris dienas jis kvies mažuosius ir visus norinčius keliauti maršrutu: J. Keliuočio viešoji  biblioteka–Tyzenhauzų alėja–Dvaro vartai–J. Keliuočio viešoji  biblioteka. Traukinukas talpina 60 keleivių.

Kviečiame visus miestiečius bei miesto svečius kartu kurti ypatingą šventinę nuotaiką.

Šventės organizatoriai

blueyellow1
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments