GR archyvo nuotr.

Savivaldybės administracijos direktorius Valerijus Rancevas, nuotoliniu būdu susitikęs su Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininke Violeta Meiliūnaite, sakė, jog savivaldybė įpareigota raštu atsiklausti dabartinės Panemunėlio geležinkelio stoties gyventojų, kokio pavadinimo jie pageidautų. Administracijos direktorius sako, jog iš pokalbių su Panemunėlio seniūne Dalia Dubenčiukiene bei gyventojais susidaręs įspūdį, kad ir dabartinis pavadinimas gyventojams visai tinkamas, bet kalbininkų rekomendacijų klausyti taip pat reikia.

Panemunėlio seniūnė Dalia Dubenčiukienė. GR archyvo nuotr.

Pati Panemunėlio seniūnė Dalia Dubenčiukienė sako, jog išsamesnė apklausa nebuvo vykdoma, bet iš pokalbių su žmonėmis matyti, jog gyventojai pripratę prie esamo pavadinimo, baiminasi, kad bus nemažai rūpesčių keičiant dokumentus, todėl noro ką nors keisti neturi, bet įstatymai įpareigoja tai daryti, todėl būsima gyventojų apklausa raštu iš esmės bus tik apie tai, kaip geriau pakeisti gyvenvietės pavadinimą.

Daugiau „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
3 Komentarai
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
O tai
O tai
2024 26 gegužės 9:22

kalbininkai draudė ir visokias ŵ ir pan.svetimybes naudoti pavardėse. Ar kas į tai atsižvelgė? Nusispjovė ir padarė kaip jiems reik.!

Panemunėlietė
Panemunėlietė
2024 24 gegužės 16:48

Šiti pavadinimo keitaliojimai yra neteisėti Rokiškio rajono taryboj sėdžinčių ponulių veiksmai palaimyti Panemunėlio seniūnijos net nieko apy tai nyko nepranėšus ir nepasitarus su žmonėmis

Paskutinį kartą redagavo 24 Dienos Prieš Panemunėlietė
Juokas
2024 24 gegužės 11:09

Kalbininkų rekomendacijos yra privalomos?? Rekomendacija ir yra rekomendacija…

Rekomenduojami video: