Redakcijos archyvo nuotr.

Tiki žodžiu

Įmonių grupei „Biovela Group“ priklausiusį Žiobiškio kiaulių kompleksą įsigijęs R. Valiulis tikisi, kad valdžia ištesės pažadą suvaldyti afrikinį kiaulių marą – imsis priemonių iki minimumo sumažinti kiaulių smulkiuose ūkiuose. Taip pat skirs finansinę injekciją stambiems kiaulių ūkiams, kad šie sustiprintų biosaugos priemones. „Valdžia turi apsispręsti, kas valstybei svarbiau: išlaikyti stambaus verslo kiaulininkystės ūkius ar po kelias kiaules auginančius  ūkininkų ūkelius. Darome viską, kad pražūtingas virusas mūsų nepasiektų“, – sakė UAB Žiobiškio komplekso savininkas, išgyvenantis labai neramų naujojo verslo laikotarpį. Nors pastaruoju metu maro virusas nesiaubia Rokiškio krašto, bet Lietuvoje ir kaimyninėje Latvijoje vis naujas teritorijas apimanti liga komplekso šeimininko nervus tampo dieną ir naktį.

Žiobiškio kompleksą įsigijusiam Ričardui valiuliui – išbandymas kiaulių maro viruso grėsme. Redakcijos archyvo nuotr.

Ir be maro grėsmės, rūpesčių – nors vežimu vežk: reikia remontuoti, modernizuoti ūkinius pastatus, į kompleksą prisikviesti darbuotojų – misija beveik neįmanoma. „Niekas nebenori dirbti. Ieškojau ir per skelbimus, ir per darbo biržą. Ši atsiunčia žmogų, o jam tereikia, kad pasirašyčiau, esą jis netinka… Nepasirašau nė vienam. Jeigu nenori dirbt, tegu birža žino“, – dėstė R. Valiulis. Prie rūpesčių puokštės prisidėjo ir gamta: R. Valiulio ūkio derlius dėl sausros trečdaliu mažesnis. „Dirbu 860 hektarų žemės, daugumą pašarų komplekso kiaulėms užsiauginau pats. Jei ne sausra, būtų savų grūdų beveik pakakę. Dabar reikės pirkti. Bus labai sunkūs metai. Bet kiaulių paklausa ir kainos pamažu kyla, prošvaisčių yra“, – apie nelengvą naujo verslo pradžią sakė komplekso savininkas.

 

(Daugiau – antradienio „Gimtajame…“)

 

 

anykščių

4
Rašyti komentarą

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
4 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
GintasJaunimasŽiobiškietisaugis Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
gintas

Nepatiko man sito verslininko noras naikinti mazesnius kiauliu augintojus. Gal jis mano , kad mazesni ukeliai platina kiauliu mara? Man atrodo atvirksciai, maras atsirado kartu su stambiomis fermomis. O siaip tai turbut paprasciausiai didysis verslininkas siekia monopolijos, bijo konkurencijos. Ne koks sitas vetslininkas.

Jaunimas
Jaunimas

O tai paprastas žmogus tai jau tik nurašymui? Ir pasak verslininko, runkeliams, turi būti leista auginti kiaules, o ne tik baudžiauninkams.

Žiobiškietis
Žiobiškietis

Laikykis Ričardai, esi puikus vyras , partija ir Tėvynė Tavęs nepamirš, tad varge ir skausme padės.

augis
augis

jei nori baudziaunininku taiju nebera mokek kiewk didesni atlyginima nei vidurkis ir neatsiginsi darbuotoju