Tokie aikštės gėlynai buvo pernai. Redakcijos archyvo nuotr.
Tokie aikštės gėlynai buvo pernai. Redakcijos archyvo nuotr.

Gegužės viduryje tebejuoduojantys miesto gėlynai piktina miestelėnus ir stebina miesto svečius. Privačių sodybų, įstaigų kiemeliai jau kuris laikas žydi gėlėmis, našlaitėmis ir kitokiais žiedais žmonės išpuošė artimųjų kapus. O pagrindinė Rokiškio širdis – Nepriklausomybės aikštė žydėjimo pasiilgusiai akiai – lyg rakštis.

Vizijos neturi
„Pirmadienį gėles sodinsim“, – informavo miesto seniūnas Arūnas Krasauskas. Ilgą delsimą jis paaiškino pavasarinių šalnų baime. Kėdainių rajono firma „Josvainių gėlės“, laimėjusi konkursą tiekti gėles miesto puošybai, su seniūnija šiomis dienomis turi suderinti, kokie augalai aikštėje ir kitose miesto vietose žydės. Seniūnas sakė, jog laukiama tiekėjų pasiūlymų: gėlių rūšių, jų spalvinio komponavimo. Paklaustas, kokių gėlių ir kompozicijų pageidauja, A. Krasauskas sakė, jog seniūnija neturi vizijos ir negalvoja nieko, kol pasiūlymai nepateikti. Pasak jo, gėlių sodintojai mūsų miesto puošti neskuba, nes baiminasi pavasarinių šalnų. Esą ir Vilniuje, kur šią paslaugą teikia, gėlynų neapželdino.

Kiek kainuoja?
Kodėl kiti miestai, kad ir kaimyniniai Anykščiai, jau nekalbant apie anksčiausiai pasipuošusius Druskininkus, skirtingai nei Rokiškis, sugeba miesto erdves apsodinti šalnoms atspariais augalais: rododendrais, snieguolėmis, krokais, našlaitėmis? Prieš keletą metų ir Nepriklausomybės aikštės klombos pirmiausia sužydėdavo našlaitėmis. Miesto vadovo teigimu, seniūnija nėra tokia turtinga, kad galėtų gėlynuose augalus pakeisti kelis kartus. Kiek kainuos miesto gėlynų puošyba, priklausys nuo pasirinktų augalų. Seniūnas sakė, suma gali svyruoti nuo 2 iki 3 tūkst. eurų.

Daugiau ketvirtadienio “Gimtajame…”

blueyellow1
Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Comment
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Inline Feedbacks
View all comments
Tomas
Tomas
2016 19 gegužės 10:20

Pirmiausia mane piktina, kad miestas neturi aiškaus želdinimo plano, spalvų paletės. Noriu atkreipti dėmesį, jog želdinti reiktų ne tik pavasarį, bet ir rudenį (galvoje turiu įvairias svogūnines gėles). Taip pat nesuvokiu vieno dalyko – kam centrinėje miesto vietoje, lygioje klomboje sodinti svyrancius augalus (surfinijas), visų pirma, joms reikia nuolatinio laistymo ir tręšimo, kitaip vaizdelis bus liūdnas, antra – jos nėra atsparios aplinkos veiksniams: lietus išplaka žiedus, vėjas išlaužo stiebus. Yra begalė variantų, kuo galima jas pakeisti, arba tiesiog, suderinti su kitais augalais, kurie joms būtų kaip atramos. Kitas variantas – kadangi miesto plotai nėra tokie maži, galima klombas želdinti ir… Skaityti daugiau »