– Kaip sekasi darbuotis seniūnijoje? Ar netrūksta darbo rankų?

VYTAUTAS: – Laisvų etatų nėra, tačiau darbo turime daug, reikia prižiūrėti daugybę viešųjų erdvių, viena tokių – Žiūkeliškių stovyklavietė. Žiemos metu įdarbinami žmonės kūrenti rajono savivaldybei priklausančias patalpas, Laibgaliuose turime darželį, kultūros ir bendruomenės namus, Jūžintuose kūrenamos ambulatorijos ir bibliotekos patalpos, taip pat Čivylių ir Ragelių bibliotekos.

– Dėl kokių problemų dažniausiai į Jus kreipiasi gyventojai?

VYTAUTAS: – Galima sakyti, kad visais metų laikais dažniausiai kreipiasi dėl kelių būklės.

Tačiau dirbame tam, kad žmonės būtų patenkinti, todėl šią žiemą seniūnija savivaldybės skirtomis lėšomis įsigijo druskos bei smėlio mišinio ir barstytuvą, kuris labai palengvino darbus – barstėme seniūnijos gatves ir takelius. Taip pat nusipirkome takeliams skirtą sniego pūtiką, juk nebe tas amžius, o ir sveikatos gaila, kad kastuvais darbuotumės. Taigi darbuotojams buvo geresnės darbo sąlygos. Taip pat įsigijome naują priekabą su tentu – prieš tai turėjome 10 metų senumo, kuria veždavome žmonėms maistą, ji atitiko reikalavimus, bet atrodė, kad bet kada gali sulūžti. Sakyčiau, šią žiemą labai gerai susitvarkėme, nes didesnių skundų nesulaukėme.

– Ar po žiemos kelio danga labai suprastėjo?

VYTAUTAS: – Kai buvo atlydys, vanduo visur bėgo, sklidini laukai ir keliai buvo, todėl išplaudavo duobes. Aišku, iškart kastuvais vėl supi[1]lame tas duobes ir laukiame tinkamų orų, kai laikysis pliusinė temperatūra, kai galėsime duobes pradėti tai[1]syti iš esmės – sukelti briaunas ir atstatyti viską taip, kaip turi būti.

– Ar daug seniūnijos gyventojų gauna socialines pašalpas?

DALIA: – Daugiausia jaunos šeimos gauna šias pašalpas. Manau, kad didžiausia bėda – nelabai didelis noras dirbti ir transporto paslaugų stoka, dėl to žmonės negali nuvykti į darbo vietą. Ne visi turi vairuotojo pažymėjimą, todėl tampa priklausomi nuo kitų arba jiems nebeapsimoka dirbti, nes daug lėšų skiriama nuvykti iki darbo vietos ir grįžti į namus. Šiuo metu autobusų grafikai neatitinka poreikio.

– Kuriose seniūnijos gyvenvietėse daugiausiai ir mažiausiai gaunančiųjų pašalpas?

DALIA: – Laibgalių pusėje tikrai labai nedaug pašalpas gaunančių gyventojų, pagrindas – Jūžintai. Matyt, tai susiję su transportu, nes Jūžintai labiau nutolę nuo Rokiškio. Pastebime, kad jūžintiškių pajamos yra gerokai mažesnės nei laibgaliečių. Kiekvienas norintis dirbti laibgalietis suranda darbą, ten dirba dauguma gyventojų, kiti yra pensinio amžiaus. Jūžintuose nedarbas kur kas didesnis. Taigi Jūžintų pusėje yra daugiau ir gaunančiųjų paramą maisto produktais bei higienos prekėmis.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
5 Komentarai
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Adomas
Adomas
2022 19 kovo 10:28

Nebebėdavokim apie žiemą, pragyvenom ir ačiū Dievui, kitur dar blogiau. Ateina pavasaris, sėkime, sodinkime daržus, gal ir kokį paukštį ar gyvuliuką užlaikykim.Jūžintai ne didmiestis, visą gyvenimą visi ūkiškai vertėsi, mažiau reikės į parduotuvę lakstyti. Gražūs Jūžintai ir žmonės geri, bet gal perdaug išpuiko, miesčioniško gyvenimo užsigeidė

Fay
Fay
2022 14 kovo 23:30

Turi ir sniego pūtiką, ir barstytuvą, tik nėra kam žiemą kelių atvalyti. Pastoviai vienas traktoriukas sugenda, tas pats buvo ir su sniego putiku.Žodžiu seniunijoje situacija žiemą labai prasta. Anksčiau dar daugiau žmonių įdarbindavo viešiesiems darbams. Dabar tie pinigai buvo skirti remontuoti seniunijos patalpoms, kurios tikrai dar buvo geros būklės.

Regina
Regina
2022 14 kovo 15:16

Rageliuose žiemą buvo neįmanoma pravažiuoti. Pagrindinė gatvė vienas ledas, duobės, provėžos. Gal ir čia buvo galima nors retkarčiais pabarstyti, nuvalyti, ne tik Jūžintuose. Visa laimė, kad jau nutirpo ledas

Obelis
Obelis
2022 14 kovo 13:52

Kažin Juzintuose pravestas vandentiekis ir kanalizacija?

kurmis
kurmis
2022 15 kovo 14:24
Atsakinėti į  Obelis

Jo,pravesta į ežerą.

Rekomenduojami video: