blank
R. Keliuotytės nuotr.

Kaip skelbia Statybos inspekcija, patikrinimo metu nustatyta, kad kultūros paveldo teritorijoje atliekami į kultūros paveldo objektų sąrašą įtraukto sodybos namo remonto darbai tiek statinio viduje, tiek išorėje.

Statybos inspekcija nedelsdama kreipėsi tarnybinės pagalbos į Kultūros paveldo departamentą, prašydama pateikti išvadas. Departamento pateiktoje išvadoje sakoma, kad šiuo atveju, pažeidžiant Nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos įstatymo (NKPAĮ) 14 straipsnio 1 dalies 1 punktą, neturint parengto tvarkybos darbų projekto ir negavus leidimo, atliekami pastato remonto darbai.

Lietuvos profesionaliosios dailės pradininko J. Vienožinskio anūkė Nijolė Šiaučiūnienė, kuri gyvena ir tvarko senelio sodybą, „Gimtajam…“ komentavo, kad pagrindinio sodybos pastato – gyvenamojo namo siena – buvo avarinės būklės ir visai supuvusi. „Reikėjo skubiai kažką daryti, juk mes šiame name ir gyvename. Suremontavome sieną, nekeisdami konstrukcijų. Nelaimė, nežinojome, kad avarinės būklės likvidavimui nereikia projekto, o tik gauti leidimą iš Kultūros paveldo departamento.“, – apie ištikusius nemalonumus kalbėjo N. Šiaučiūnienė.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Apie šią situaciją savo „YouTube“ kanale kalbėjo ir Petras Šiaučiūnas.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

 

saukstasakute
Subscribe
Informuoti apie
guest
2 Komentarai
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Ramas
Ramas
2023 21 sausio 12:49

Būtų gerai žinoti, kas tas anonimas. Tokie veikejai yra potencialūs išdavikai, šiandien paskundė saviems, rytoj įduos kaimyna rusui.

Jonas
Jonas
2023 21 sausio 11:21

Nieko naujo, pas mus juk tai įprasta praktika: vieni išduoda leidimus, kiti nustato, kad tai nelegali statyba, priverčia statinius griauti. Kultūros paveldo sargams visiškai nerūpi tas paveldas, jų rūpestis toks, kad viskas griūna ir pūva. Vietoj pagalbos, konsutavimo norintiems tvarkytis apribojimai, draudimai, baudos. Šiuo atveju yra privati nuosavybė, be to jie imasi saugoti kolūkinės autentikos šedevrą. Baisiai pikta.

Rekomenduojami video: