blank
Mokyklos nuotr.

Pirmieji mobilumo mokymai „Mes visi ypatingi: įtrauktis ir pagalba specialiųjų ugdymosi poreikių mokiniams klasėje ir už jos ribų“ vyko spalio 30–lapkričio 4 d. Į „EuroPass Teacher Academy“ organizuotus mokymus Barselonoje (Ispanija) buvo išvykusios projekto vadovė ir progimnazijos anglų kalbos mokytoja ekspertė Žaneta Motuzienė, logopedė-specialioji pedagogė Redita Pranskūnienė ir psichologė Jurgita Kaušakytė.

Mobilumo mokymuose specialistės gilinosi į įtraukiojo ugdymo privalumus ir iššūkius, darbo metodus įtraukiojo ugdymo klasėje, mokymo(si) pagalbą ir metodus esant mokymosi sutrikimų: diskalkulijai, disgrafijai ir disleksijai; turint elgesio ir emocijų sutrikimų: dėmesio ir hiperaktyvumo, prieštaraujančio elgesio, autizmo spektro. Mokymuose buvo akcentuojama socialinio-emocinio ugdymo svarba. Specialistės pagilino žinias apie mokymosi aplinkos pritaikymo galimybes įvairių mokymosi sunkumų turintiems vaikams, praplėtė mokymo metodų arsenalą, pasinėrė į emocinio intelekto ugdymo, dėmesingumo praktikų taikymo galimybes pamokų ir už jos ribų būdus. Dalyvės džiaugiasi galėjusios pasidalinti savo ir išgirsti kitų šalių atstovų (Belgijos, Lenkijos ir Lietuvos) patirtis.

Erasmus+ kursai džiugina ir kultūrine programos dalimi, kurios metu pedagogai gali pasijausti Europos dalimi, praplėsti ir praturtinti akiratį. Europinio lygmens patirtys mokytojams suteikia naujo polėkio ir entuziazmo, grįžus į savo darbo vietas energingai tęsti ir tobulinti savo darbus.

Tam, kad mokymuose sukauptos žinios neštų kuo didesnę naudą visai bendruomenei, mokymų dalyvės lapkričio 18 d. organizavo patirties pasidalinimo seminarą progimnazijos administracijai, mokytojų tarybos nariams, pagalbos specialistams. Jo metu pristatė išgirstas naujoves, pasidalino savo įspūdžiais ir praktiškai pademonstravo išmoktus darbo metodus. Mokytojai liko įkvėpti įdomių veiklų ir idėjų, kurias galėtų pritaikyti savo pamokose.

Tikimės, kad numatyti kiti du mokymai Portugalijoje bei Italijoje progimnazijos mokytojams ir pagalbos specialistams bus taip pat prasmingi ir naudingi visai progimnazijos bendruomenei.

Progimnazijos inform.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: