– Kokiomis nuotaikomis seniūnija gyvena šiandien?

– Penktadienį rengėme Ukrainos žmonių palaikymo akciją. Gimnazijos mokiniai, darželio vaikučiai ir bendruomenės atstovai rinkosi išreikšti palaikymą, uždegti žvakučių ir laužą, iškėlėme Ukrainos vėliavą. Pačiam teko dalyvauti ir ketvirtadienį Rokiškyje vykusioje palaikymo akcijoje.

Kaip ir visi Lietuvos žmonės, visa Juodupės bendruomenė palaiko ukrainiečius, esame sukrėsti tokių įvykių.

– Ar visuomet juodupiečiai buvo tokie vieningi?

– Bendruomenė tikrai vieninga. Ir tą vienybę itin jautėme 2020 m., kai Juodupė buvo tapusi Lietuvos mažąja kultūros sostine. Tuomet Juodupės bendruomenė ir visos kaimiškosios bendruomenės prisidėjo organizuojant renginius. Taigi bendruomenės yra labai aktyvios, stiprios. Žinoma, pati gausiausia ir veikliausia yra Juodupės miestelio bendruomenė, bet prie veiklų, tradicinių seniūnijos renginių organizavimo labai prisideda ir Lukštų, Didsodės, Aleknų bendruomenės.

– Ar išskirtiniai buvo 2020 metai?

– Metai tikrai buvo neeiliniai. Seniūnijoje daugėjo renginių, jų kokybė buvo kur kas geresnė. Sulaukėme labai daug svečių iš visos Lietuvos, labai džiaugiuosi, kad viso Juodupės krašto žmonės prisidėjo prie šio renginio, čia rengė savo parodas ir kitas veiklas.

– Kokios šventės seniūnijoje yra tradicinės?

– Daug metų rengiame tradicinę Antaninių šventę. Tradicinis ir „Rojaus obuolių“ įteikimo vakaras, kurio metu nominacijomis apdovanojame aktyviausius, miestelį garsinančius žmones. Kiekviena kaimo bendruomenė – Lukštų, Didsodės, Onuškio – turi ir savų tradicinių renginių.

Taip pat gimsta nauja tradicija – Lietuvos mini ralio čempionatas Juodupės apylinkėse. Tai respublikinis renginys, čia jau trečius metus suvažiuoja ralio dalyviai iš visos Lietuvos. Stengsimės šį renginį organizuoti ir šiemet, liepos 2 d.

– Mini ralis seniūnijoje vyko ne kartą. Ar daug skundų po to sulaukėte?

– Kol kas nesame sulaukę didelių pretenzijų ar skundų, nes stengiamės vos tik pasibaigus raliui tuos padarinius likviduoti.

– O kokie objektai seniūnijoje išskirtiniai?

– Inkiliukų alėja miestelio centre labai gražiai reprezentuoja Juodupę, išskirtinis Ilzenbergo dvaras, kuris yra tarptautinės reikšmės turizmo traukos centras, atsiradęs mūsų seniūnijoje. Jaučiame, kad dvaro dėka ir į pačią Juodupę užsuka daugiau turistų, vietos verslininkė Laimutė Sadauskienė organizuoja edukacines programas, todėl svečiams yra veiklos. Žinoma, koronavirusas apribojo ir turistų srautus, bet tikimės, kad greitu metu viskas grįš į savo vėžes.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: