blank
Kai kuriose Europos šalyse netgi leista naikinti juodųjų gulbių populiacijas, taip pat kaip Šiaurės Amerikoje gulbes nebyles, kurios iš Europos atvežtos į JAV sparčiai išplito. R. Kilkaus nuotr.

Svetimžemės rūšys naikina vietines rūšis

Prieš liejant pyktį dėl tokio, daugelio žmonių priimto, sprendimo, derėtų suprasti, kad juodosios gulbės – svetimžemė rūšis. Ornitologas Marius Karlonas, jau daugybę metų stebintis paukščius, sutiko papasakoti, kodėl jo srities atstovai ir gamtininkai nesidžiaugia juodosiomis gulbėmis.

„Svetimžemės rūšys – tai lyg ateiviai iš kito pasaulio, tik ne visi jie piktai nusiteikę, tačiau svetimžemes rūšis žmonės painioja su invazinėmis rūšimis. Šie du terminai panašūs tuo, jog tiek invazinių, tiek svetimžemių rūšių atsiradimas tam tikrame regione ar žemyne būna nulemtas žmogaus – išplatintas specialiai arba netyčia. Tačiau invazinėmis rūšimis laikomos agresyvios ir greitai plintančios svetimžemės rūšys, su kuriomis žmogus dažnai nespėja susitvarkyti, o jos jau būna išplitusios dideliame plote ir pakeitusios ekosistemas, išnaikinusios vietines rūšis ir net padariusios didelę žalą žmogui. Invazinėms rūšims priskiriami visiems gerai žinomi lubinai, Sosnovskio barščiai, uosialapiai klevai, Usūriniai šunys, meškėnai. Tuo tarpu svetimžemėmis rūšimis galėtų būti daugelis iš močiučių darželių ištrūkusių ir užsisėjusių gėlių ar dekoratyvinių paukščių, kaip kad fazanai, kuriems prisitaikyti mūsų sąlygos nėra tinkamos, bet medžiotojų paleisti kurį laiką pagyvena“ – svetimžemės rūšies terminą aiškino ornitologas Marius.

O kaip gi su Rokiškyje gyvenančiomis juodosiomis gulbėmis?

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: