blank
A. Stanio nuotr.

O buvo tylus birželio rytas…

1941 metų birželio 14-oji. Trečia nakties. Niekas nežadėjo nelaimės šią tykią priešaušrio valandą. Tačiau ji jau sliūkino į miegančius namus, ramiai prieš dienos darbus besiilsinčias sodybas, į tūkstančius šeimų, nė nenujautusių, kad ši paskutinė nakties valanda daugeliui taps ilgesingais prisiminimais apie tai, kai visi dar buvo drauge. Niekas nė nesapnavo, kad išaušusi diena į šipulius sudaužys jų pasaulį, sutraiškys likimus, suluošins gyvenimus…

Šiai datai paminėti Rokiškio kultūros centras parodys ne tik spektaklio „Svetima žemė“ premjerą, bet rengia ir simbolinę atminties eiseną bei kviečia jungtis prie visuotinės tylos minutės – iniciatyvos, kurios metu kiekvienas savo namuose, darbovietėse, organizacijose raginamas 1 minutei sustoti ir taip pagerbti tūkstančius nuo sovietų režimo nukentėjusių žmonių.

Bus pristatyta ir knyga, gimusi po ilgo ir kruopštaus rašytojos, žurnalistės ir vertėjos Laimos Vincės darbo – 2007–2011 metais užrašytų partizanų, ryšininkų ir tremtinių išgyvenimų.

„Laimos Vincės knyga „Mūsų nepalaužė“ paliečia pačią vertingiausią žmogaus atminties dalį – atsiminimus. Ir ne tik paliečia, bet ir padeda mums perprasti tragiškiausius XX a. įvykius išgyvenusių žmonių – lietuvių, žydų, vokiečių – patirtį. Manau, užrašytuose prisiminimuose autorė užčiuopė tai, kas svarbiausia – tie žmonės mylėjo, nors patyrė daugybę žiaurumų ir netekčių. O jų pasakyti žodžiai vertingi ne mažiau negu storos istorikų knygos, – sako istorikas ir politikas Arvydas Anušauskas.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments