blank
N. Šulcienės nuotr.

Nepamiršo nė vieno lankytojo

Vasario 8–10 d. ne vienas rokiškėnas planavo kelionę būtent pas broliukus latvius. Geros dvi valandos kelio – ir jau Jelgavoje. Trisdešimt geriausių ledo meistrų iš septynių pasaulio šalių parodė visą savo išmonę, kurdami įvairius kino personažus, nes šiųmetė festivalio tema – „Kinas“.

Nuo vasario 4-osios iki 8-osios buvo sukurtos net 65 ledo skulptūros, kurių pusė buvo apšviestos įvairiomis spalvomis. Iš jų 15 skulptūrų didesnės nei trijų metrų.

Nusipirkusieji bilietus internetu galėjo sutaupyti po eurą, bilietas suaugusiesiems kainavo 5 eurus,  mokiniams, vaikams ir senjorams – 2 eurus. Smagu, kad šiais metais festivalio organizatoriai pagalvojo ir apie tuos lankytojus, kuriems galbūt bilietas pasirodė per brangus, tačiau vis tiek norėjosi pasidžiaugti menininkų darbais. Pilies saloje buvo galima nemokamai grožėtis skulptūromis, o vaikams – smagiai čiuožti nuo ledinio kalnelio. Tiesa, skulptūrų čia nebuvo labai daug, tačiau jos tikrai buvo ne prastesnės už kitas eksponuojamas Pašto saloje ir J. Čakstės bulvare.

Apie naujoves ir patogumus

Pašto saloje laukė dar viena šauni pramoga – kelis kartus per dieną vyko teatralizuoti ledo teatro šokėjų grupės „Ice Republic“ pasirodymai. Čia buvo galima pamatyti žinomų pasakų ir filmų personažus: snieguolę ir septynis nykštukus, Aladiną, Karibų jūrų piratus. Apie tai, kad naujovė pasiteisino, buvo galima spręsti pagal žiūrovų skaičių – stebėti pasirodymų žmonės veržėsi net ten, kur veiksmas ant ledo matėsi tik per nedidelį ledo arenos plyšelį ar net audiniu dengtą sienelę. Niekas nepyko dėl tokių nepatogumų, o miesto svečiai, ne pirmą atvykstantys į ledo festivalį, sakė, kad organizatoriai yra labai supratingi ir atidūs, todėl kitais metais prie ledo arenos žiūrovams tikrai bus įrengta daugiau vietų. „Tie, kas čia atvyksta kasmet, pastebi pokyčius. Kadaise nebuvo kur pastatyti automobilių – dabar neliko jokios problemos. Prieš dvejus metus visos skulptūros buvo tik Pašto saloje, o norėjusieji jas pamatyti stumdėsi didžiulėse eilėse prie bilietų. Kitais metais skulptūros buvo eksponuojamos jau dvejose vietose, o bilietų pardavimo kasų atsirado tris kartus daugiau, – savo pastebėjimus išsakė šiauliečių šeima. – Smagu kasmet čia atvykti, kai žinai, kad nepatogumai bus ištaisyti, o po metų tokių dalykų net neprisiminsime. Tai tik parodo atsakingą organizatorių požiūrį, pagarbą į festivalį atvykstančiam svečiui.“

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: