A. Stanio nuotr.

Tapytos langinės ir magnetukai

JAV ambasadoriui rajono meras Ramūnas Godeliauskas įteikė miestą garsinančių medinių tapytų langinių simbolį – vietinės dailininkės Astos Keraitienės sukurtas unikalias miniatiūrines langines. Dovanų JAV ambasadorius parsiveš ir Rokiškio magnetuką, kurių turi susirinkęs beveik iš visų Lietuvos miestų. „Trūksta tik keturių – iš šio šiaurės Lietuvos regiono, kurį aplankyti pasilikau savo kadencijos pabaigai“, – sakė JAV ambasadorius Robertas S. Gilchristas.

Pasirodo, JAV ambasadorius Lietuvos miestų magnetukus ėmė rinkti netrukus po to, kai čia pradėjo eiti ambasadoriaus pareigas. „Atvykus į Lietuvą išgirdau apie populiarų žaidimą „Surink Lietuvą“ ir pasakiau, kad aš tai tikrai surinksiu visus šio žemėlapio magnetukus. Jau beveik pavyko“, – linksmai kalbėjo JAV ambasadorius, pakvietęs Rokiškio rajono vadovus – merą ir vicemerus Audronę Kaupienę bei Antaną Taparauską, administracijos direktorių Valerijų Rancevą bei Komunikacijos ir kultūros skyriaus vedėją Ireną Matelienę – nusifotografuoti kartu su juo asmenukėje.

Apelsinmedžiai ir sūris

Pokalbyje su žiniasklaidos atstovais JAV ambasadorius Lietuvoje Robertas S. Gilchristas sakė, kad jam svarbu kartais išvažiuoti iš Vilniaus ir aplankyti kitas Lietuvos vietas, nes jis – JAV ambasadorius visai Lietuvai, o ne tik Vilniui. „Man svarbu susitikti su viso šio krašto žmonėmis, tai vienintelis būdas iš tiesų pažinti šalį“, – sakė JAV ambasadorius.

Ambasadorius Robertas S. Gilchristas sakė žinojęs, jog Rokiškis – gražus miestas, todėl apsilankyti čia norėjo pavasarį, kai sužaliuoja augalai, žydi gėlės. Ir prisipažino, kad vaizdas, kurį mato aplinkui – tikrai nenuvylė. Kartu pridūrė, kad pats yra kilęs iš nedidelio, panašaus dydžio kaip Rokiškis, pietinio JAV miestelio. Su daug ežerų, pelkių aplinkui ir begale apelsinmedžių „Tik ten yra didelė apelsinų sulčių spaudykla, o ne sūrinė, kaip Rokiškyje“, – sakė JAV ambasadorius.

Paklaustas, ar teko ragauti „Rokiškio sūrio“ produkcijos, prisipažino, kad taip, net ir dabar sūriu buvo pavaišintas. Rokiškio sūris jam patiko. Beje, JAV ambasadorius, aplankęs dvarą, apžiūrėjęs garsaus dievdirbio L. Šepkos drožinių ekspoziciją, Rokiškio bažnyčią, apsilankys ir bendrovėje „Rokiškio sūris“.

Liko sužavėtas dvaru, Liongino Šepkos drožiniais ir bažnyčia

Ambasadorius Robertas S. Gilchristas labai domėjosi Rokiškio dvaro istorija ir teigė nesitikėjęs tokio grožio. „Tai geriausias dvaras Lietuvoje“, – įvertino ambasadorius.

Ypač buvo sužavėtas dvaro oficinoje eksponuojamais L. Šepkos drožiniais ir kartojo, kad jie nuostabūs ir neįtikėtini.

Ambasadoriui didelį įspūdį paliko ir Rokiškio Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčia. „Visuomet prisiminsiu šį vizitą Rokiškyje. Būtinai čia grįšiu ir atsivešiu daugiau žmonių“, – sakė ambasadorius Robertas S. Gilchristas.

Atiduos pagarbą Matildos Olkinaitės atminimui

Aplankęs Rokiškį garsinančias vietas, JAV ambasadorius dar lankysis bendrovėje „Rokiškio sūris“ ir iš šio krašto kilusios talentingos jaunos žydaitės poetės Matildos Olkinaitės atminimo vietoje.

Paklaustas, kodėl jam svarbu, lankantis įvairiuose Lietuvos kampeliuose, pagerbti ir žydų atminimo vietas, ambasadorius sakė, kad visų pirma neturime pamiršti XX amžiuje vykusio holokausto. Antra, negalime leisti, kad tai dar kartą pasikartotų.

Ambasadorius sakė, kad apie M. Olkinaitę matė dokumentinį filmą, skaitė jos kūrybą. Ambasadorių sujaudino šios talentingos žydaitės tragiška gyvenimo istorija, jam patiko ir jos kūryba, todėl aplankyti Matildos atminimo vietą jam labai svarbu – atiduoti jos atminimui pagarbą, kartu – dar geriau ją pažinti.

Kartu ambasadorius išreiškė padėką Rokiškio žmonėms, kad memorialu įamžino šios tragiškos lemties poetės atminimą.

Paklaustas, ar nematė Rokiškyje pastatyto spektaklio apie M. Olkinaitę, ambasadorius prisipažino, kad ne, bet žadėjo pasidomėti.

Daugiau apie JAV ambasadoriaus Roberto S. Gilchristo vizitą Rokiškyje skaitykite “Gimtojo Rokiškio” šeštadienio numeryje…

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: