„Mums ne tas pats, kaip atrodo mūsų miestas. Norisi, kad jis būtų jaukus ir kad jame būtų ką veikti“, – sako 16-metis Marius Sabaliauskas ir 17-metis Benas Šaparnis.
„Mums ne tas pats, kaip atrodo mūsų miestas. Norisi, kad jis būtų jaukus ir kad jame būtų ką veikti“, – sako 16-metis Marius Sabaliauskas ir 17-metis Benas Šaparnis.

 

„Mums ne tas pats, kaip atrodo mūsų miestas. Norisi, kad jis būtų jaukus ir kad jame būtų ką veikti“, – sako 16-metis Marius Sabaliauskas ir 17-metis Benas Šaparnis. Vaikinų užsispyrimo dėka šią vasarą naują kvėpavimą įgavo žaidimų aikštelė, įsiterpusi tarp Panevėžio gatvės daugiabučių.

Surūdijusi, avarinės būklės

Aktyvų poilsį mėgstantys ir savo laisvalaikio be kamuolio neįsivaizduojantys Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos „Romuvos“ padalinio moksleiviai M. Sabaliauskas ir B. Šaparnis dar pernai vasarą susidūrė su problema: „Mėgstame žaisti krepšinį, bet Panevėžio gatvės žaidimų aikštelė pernai jau buvo nebetinkama, avarinė: mesdavai kamuolį – pažirdavo sutrūnijusios krepšinio lentos dalys, grėsmę kėlė išklibę jos stovai, o kadaise asfaltuotoje aikštelėje lindo piktžolės… „Negyva“ buvo ir greta esanti žaidimų erdvė: surūdijusios laipynės ir sūpuoklės ūpo nekėlė net patiems mažiausiems. Toks vaizdas nepatiko niekam, todėl su draugų būreliu sumanėme pabandyti pakeisti nors tai, kas yra mūsų jėgoms“, – pasakojo M. Sabaliauskas.

Kreipėsi į miesto valdžią

Kaip tarė, taip padarė: nuosavų lėšų neturintis, bet entuziazmo kupinas jaunimas pernai vasarą ėmė kuopti aikštelės prieigas, ravėti išsikerojusias piktžoles. Tačiau vien gerų norų ir savanoriško darbo buvo per maža: reikėjo pakeisti avarines krepšinio lentas, pasirūpinti sutrūnijusiomis poilsio suoliukų lentomis, perdažyti metalines laipynes, sūpuokles, o visa tai kainuoja.

„Kai padarėme viską, kas yra mūsų jėgoms, ėmėme sukti galvas ir svarstyti, į ką kreiptis, kad žaidimų ir sporto aikštelė būtų atnaujinta. Taigi susiradome Rokiškio miesto seniūno kontaktus ir paskambinę išpasakojome savo rūpestį. Nors nesitikėjome, buvome išklausyti“, – džiaugėsi M. Sabaliauskas ir B. Šaparnis.

Daugiau antradienio “Gimtajame…”

Rokmelsta
Subscribe
Informuoti apie
guest
3 Comments
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Inline Feedbacks
View all comments
aššššš
aššššš
2016 24 rugpjūčio 12:47

šie berniukai pavyzdys visiems

Ija
Ija
2016 23 rugpjūčio 15:23

Šaunuoliai vaikinai.

Petras
Petras
2016 23 rugpjūčio 11:09

Labai dziugu,kad jaunimas imasi iniciatyvos!taip ir toliau!