IIg klasės mokiniai rodė meninę kompoziciją „Geriau minutę sakalu pabūti“, parengtą pagal Pandėlio krašto laisvės kovotojų atsiminimus, laiškus ir kūrybą. Rodytas filmas „Diena su uniforma“. Jame įamžintos Rukloje vykusio renginio, kurį  organizavo Kunigaikščio Vaidoto batalionas, bendradarbiaudamas su Kazickų šeimos fondu, akimirkos. Jame dalyvavo ir Pandėlio gimnazistai. Prisiminimais pasidalijo šaulys, buvęs tremtinys Izidorius Blieka – partizano Antano Bliekos sūnus.

Šie metai paskelbti LŠS metais. Pandėlio gimnazijoje jaunųjų šaulių 513-oji kuopa  veikia daugiau nei dvidešimt metų ir turi sukaupusi ilgametę patirtį. Vieno būrio vadė Kamilė Nanytė pristatė kuopos veiklą. Beje, jaunieji šauliai ne tik vedė gimnazijos aktų salėje vykusį renginį, bet ir talkino praktinėse veiklose.

Vėliau veiksmas persikėlė į gimnazijos kabinetus, sodą, stadioną – prasidėjo praktiniai užsiėmimai. Mokiniai turėjo galimybę susipažinti su Lietuvos kariuomenės ginkluote, sprogmenų tipais, kario ekipuote, įveikti kliūčių ruožus ir parungtyniauti estafetėse bei viktorinoje, žaisti žaidimą „Žalgiris“. Daugelį sudomino sprogstamieji užtaisai ir galimybė pašaudyti į taikinius iš pneumatinių, airsoftų ginklų. Suteikti pirmąją pagalbą mokė buvęs gimnazijos mokinys, dabar Dr. J. Basanavičiaus karo medicinos tarnybos vyr. paramedikas Mantas Savickas.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: