Įsigydami patikusį augalą, pirkėjai džiugino jaunuosius ūkininkus. V. Bičiūnaitės nuotr.

Mokiniai siūlė įsigyti jų išaugintų įvairių gėlių ir daržo augalų daigų bei sodinukų: kanų, pelargonijų, šalavijų, jurginų, paprikų, serenčių, gvaizdūnių, lobelijų… Pirkėjus viliojo žiedais pasipuošę šiltnamyje auginamų agurkų daigai. Visgi greičiausiai pirkėjai šlavė net keleto rūšių pomidorų daigus. Kai kurie susižavėjo smulkiažiedėmis violetinėmis našlaitėmis ir spalvotomis perkūnropėmis. Daigai ir sodinukai kainavo nuo 0,20 iki 1 Eur. Jaunieji ūkininkai drąsiai bendravo su pirkėjais. Jiems prireikė ir ūkininkavimo, ir matematikos žinių, nes pirkėjai pasirodė nepėsti – teiravosi apie auginimo sąlygas, veisles, klausinėjo kainų.

Į svečius pas pandėliečius atvyko Rokiškio Juozo Tūbelio progimnazijos jaunieji ūkininkai, vadovaujami mokytojos, Rokiškio jaunųjų ūkininkų asociacijos tarybos pirmininkės Ritos Vaitiekauskienės, bei rajono Ūkininkų sąjungos pirmininkė Lina Meilutė-Datkūnienė. Pastaroji gyrė išpuoselėtus augalus ir, linkėdama neprarasti optimizmo, padovanojo didžiulę dėžę didelių, raudonų braškių. J. Tūbelio progimnazijos pradinukai šeimininkus pasveikino dūdelėmis sugrodami šokio melodiją. Beje, šokių netrūko, nes aikštelėje prie surikiuotų dėžių su augalais šoko Pandėlio gimnazijos ketvirtokai.

Kol vyko mugė ir vieni jaunieji ūkininkai derėjosi su pirkėjais, krovė į jų krepšius augalus, kiti, padedami būrelio vadovės Irenos Putkienės, pristatė būrelio veiklą, išvykas ir pasakojo, kiek įdėjo darbo išaugindami šiuos augalus. Net išvardino, kas įskaičiuota į jų kainą – sėklos, žemių substratas, vazonėliai, padėklai, trąšos, darbštumas, atsakomybė ir trijų mėnesių darbas. Augalai buvo sėjami ir auginami gimnazijos antrojo pastato laisvuose kabinetuose. „Didžiuojuosi tais, kurie dirbdami nebijo susipurvinti rankų ir batų“, – gyrė mokytoja. Šiuo metu būrelį lanko trylika 3–7 klasių mokinių.

Įsigydami patikusį augalą, pirkėjai ne tik džiugino jaunuosius ūkininkus, bet ir parėmė būrelio veiklą, nes planuojama pirkti vaikams pritaikytų kastuvų, lengvų grėblių, kitų reikalingų įrankių, pirštinių, pakeliauti po ūkius. Iš vaikų veidų matėsi, kad jiems patiko ir rūpintis augalais, ir juos perleisti naujiems šeimininkams.

Prie Dirdų

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie