blank
Pirmoje eilėje iš kairės: Brigita Sokaitė, Neda Braukylaitė, Kipras Braukyla, Martynas Lukošiūnas. Antroje eilėje iš kairės: Vaidas Macijauskas, Rimantė Mičelytė, Ugnė Kolosovaitė, Sandra Macijauskaitė ir mokytojas Arvydas Uldinskas. Asmeninio archyvo nuotr.

Vėl sėkmė

Estijos Kilingi-Nomme mieste vyko pasaulio „Matmintinio“ čempionatas. Lietuvai atstovavo net aštuoni rokiškėnai. Penki iš jų – Kamajų Antano Strazdo gimnazijos auklėtiniai: respublikinio konkurso čempionė, dvyliktokė Sandra Macijauskaitė ir respublikinio konkurso prizininkai – devintokė Brigita Sokaitė, dešimtokė Rimantė Mičelytė, šeštokas Kipras Braukyla bei penktokė Neda Braukylaitė. Taip pat į konkursą važiavo trys studentai – Vilniaus universitete studijuojantys Vaidas Macijauskas ir Ugnė Kolosovaitė bei Vilniaus Gedimino technikos universitete mokslus kremtantis  Martynas Lukošiūnas.

Rokiškėnai iškovojo keturis medalius. Ypatinga sėkmė lydėjo S. Macijauskaitę, kuri vėl tapo pasaulio „Matmintinio“  čempione. Suaugusiųjų grupėje jos brolis V. Macijauskas taip pat iškovojo pirmąją vietą, o U. Kolosovaitė ir M. Lukošiūnas – treti.

Gimnazistus ruošusio matematikos mokytojo Arvydo Uldinsko nuomone, puikius rezultatus lemia darbas, didelis noras ir geras psichologinis pasiruošimas. „Vaikai yra diskretiški, nesipuikuojantys, paprasti. Labai džiaugiuosi, kad mūsų pastangas atstovauti Lietuvai palaiko mokyklos administracija“, – sakė mokytojas.

Šio konkurso laimėtojams ar prizininkams nesuteikiama lengvatų stojant į šalies aukštąsias mokyklas, tačiau pasiekimai turi įtakos sudarant gimnazijų reitingus.

Apriboja kriterijai

Deja, kelionei į pasaulio „Matmintinio“ čempionatą trūko pinigų, nes rajono savivaldybė finansavo tik S. Macijauskaitės išvyką. Jai iš Jaunųjų talentų rėmimo programos skirta 200 Eur. Programos lėšomis siekiama sudaryti galimybę jauniesiems talentams dalyvauti tarptautinėse olimpiadose, konkursuose, parodose, varžybose. Rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja Rita Elmonienė paaiškino, kad buvo gauta tik S. Macijauskaitės paraiška. „Finansavimą suteikiame tada, kai atitinkami programos nuostatuose nurodyti reikalavimai. Jei kiti neteikė, tikėtina, kad neatitiko reikalavimų. Gimnazija juos (reikalavimus – aut. past.) žino, nes nebe pirmą kartą dalyvauja tokiame konkurse“, – lėšų skyrimo subtilybes komentavo R. Elmonienė.

Kamajų A. Strazdo gimnazijos direktorės pavaduotoja Audronė Gabienė paaiškino, kad programos kriterijus, kurie reikalauja svarių nuopelnų, atitiko tik S. Macijauskaitė. Mergina jau nuo 2013 m. pasiekia ryškių laimėjimų šalies ir tarptautiniuose „Matmintinio“ čempionatuose. Deja, jaunesnio amžiaus talentai tokių pasiekimų dar neturi.

Suteikė progą nuvykti ir jaunesniems

Kitų kamajiškių kelionę 800 Eur rėmė UAB „Ivabaltė“. Įmonės generalinis direktorius Irmantas Tarvydis „Gimtajam… “ sakė nedvejojęs dėl paramos, nes galimybė varžytis tarptautinėje arenoje suteikia gerą bilietą startuoti, mat tarptautinių ar pasaulio konkursų prizininkai, stodami į užsienio universitetus, gali pretenduoti į nemokamas studijas. Vieno renginio metu I. Tarvydis turėjo galimybę pakalbėti su švietimo, mokslo ir sporto ministru dr. Algirdu Monkevičiumi ir išsakyti nuomonę apie nedėkingą situaciją: rajonų mokiniai laimi respublikinius konkursus ir neturi galimybės išvažiuoti į tarptautinius. Ši tema sudomino ministrą, ja pažadėta išsamiau  pasidomėti.

Subscribe
Informuoti apie
guest
2 Comments
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Inline Feedbacks
View all comments
Mama
Mama
2019 3 gegužės 13:50

Čia pas mus taip jau yra. Tiems kas vaikais nesirūpina- visokiariopa parama, o jei vaikas gabus, tai tėvai, mokytojai ir pagaliau mokyklos administracija paliekami vieni, čia jūsų reikalas. Kaip sužinosime ką geba mūsų vaikai jeigu jie niekur nedalyvaus? Juk kiekviena išvyka, kiekvienas konkursas, tai pinigai.

Nora
Nora
2019 3 gegužės 13:05

Nora.
Didžiuojamės tokiais mokiniais. Parama turi būti įvairiapusė be jokių svarstymų. Tiek mokykla, tiek švietimo skyrius, tiek savivaldybė. Ne pro šalį auditui būtų pasidomėti, ar valdininkai tinkamai naudoja lėšas. Šaunuoliai verslininkai.