blank
Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Paskelbus galutinius bendrojo stojimo į aukštąsias mokyklas rezultatus, švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė teigia, kad padidėjusį stojančiųjų į valstybės nefinansuojamas (VNF) vietas skaičių galėjo lemti prasti matematikos valstybinio brandos egzamino rezultatai. Vis tik, pažymi ministrė, viena iš priežasčių yra ir pandemija.
„Mes matome, kad į valstybės nefinansuojamas vietas šiais metais stoja daugiau studentų, tai turbūt yra ženklas, kad matematikos egzaminas turėjo (įtakos – ELTA). Tikrai nesakyčiau, kad tai yra pagrindinė priežastis. Priežasčių yra įvairių, ir pandemija, ir šiemet tikrai daugiau studentų turi galimybę išvykti, pernai metais mes irgi turėjome pandeminius metus, tai čia yra įvairios priežastys, bet tikrai neabejoju, kad matematikos rezultatai taip pat galėjo turėti įtakos“, – trečiadienį žurnalistams teigė ministrė.
Kaip ELTA jau informavo, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos duomenimis, matematikos egzamino neišlaikė 35,4 proc. abiturientų. Dėl prastų rezultatų ministrė paprašė atlikti papildomą egzamino vertinimą ir jo rezultatus tvirtinti atlikus papildomą analizę. Vis tik, įvertinus egzamino užduotis, nustatyta, kad jis atitiko programą, bet du aukštesnio sudėtingumo uždaviniai galėjo turėti įtakos siekiant aukščiausių rezultatų. Tokia situacija didžiausią įtaką padarė pažangiausiems mokiniams. Dėl to komisija pasiūlė egzamino vertinimo taškus koreguoti.
blank
Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Geros ar piktos valios pasireiškimai, stichinės nelaimės ir nekalti gamtos pokštai, pasaulio ir mūsų krašto politinio, ekonominio bei kultūrinio gyvenimo naujienos, naujų žvaigždžių atradimai ar įmintos mikropasaulio mįslės, sporto varžybos ir daug kitokių svarbių bei įdomių dalykų.
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: