Jonas Kazlauskas. Eltos nuotr.
Jonas Kazlauskas. Eltos nuotr.

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vyriausiasis treneris Jonas Kazlauskas savo pareigas po Rio de Žaneiro olimpiados apsisprendė perduoti jaunesniems.

“Atėjo laikas užleisti vietą kitiems. Baigėsi mano kontraktas, man nėra ko galvoti. Niekam nebuvo paslaptis, kad šie metai paskutiniai. Dešimt metų rinktinėje buvo gražus laikotarpis. Buvo ir skaudžių pralaimėjimų, ir gražių pergalių. Viską apgalvojęs, džiaugiuosi ir didžiuojuosi, kad man daug kas pavyko, bet atėjo laikas, kai viskas turi baigtis, – Vilniaus oro uoste sakė J. Kazlauskas. – Lietuvoje yra daug labai gerų trenerių. Treneriai keitėsi, bet rinktinė kaip kovojo dėl aukščiausių vietų, taip ir kovoja”.

J. Kazlausko vedama Lietuvos rinktinė Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse užėmė septintąją vietą. Lietuviai 82:76 įveikė brazilus, 89:80 – Nigerijos krepšininkus, 81:73 – argentiniečius, tačiau vėliau 59:109 pralaimėjo ispanams, 81:90 – kroatams, o ketvirtfinalyje 64:90 turėjo pripažinti australų pranašumą.

“Išanalizavome savo pasirodymą, pasiruošimą. Pirmą kartą per ketverius metus neturėjome fizinio pasirengimo, tai buvo mūsų pagrindinė bėda. Mėnesiu anksčiau vyko visos varžybos, žaidėjai grįžo ir prisijungė prie mūsų ne kartu. Stengėmės palaikyti formą, o ne įkrauti akumuliatorius. Galvojom, kad prašoksime. Stengėmės, kad gera forma būtų iš pat pradžių, taip ir buvo, bet kai greičiai sulėtėjo, kai akumuliatoriai išsikrovė, prasidėjo visos mūsų bėdos”, – teigė J. Kazlauskas.

Pasak jo, lemiamu lūžiu tapo triuškinantis pralaimėjimas Europos čempionams ispanams.

“Seniai kalbame, kad būtų pravertęs psichologas. Labai bijojome pirmųjų rungtynių su brazilais, tačiau pataikėme, buvome geros formos, bet mūsų greičiai po savaitės pasidarė jau nebe tokie. Šiandien galvoju, kad rungtynėse su Ispanija gavome ne nokdauną, bet nokautą. Ir psichologiškai jau neatsistatėme, tai buvo didžiausia bėda”, – pareiškė Lietuvos rinktinės strategas.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: